۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 292 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱

اقتدار مسلمانان در لوای وحدت

آیت الله سلیمانی

 

آیت‎الله ‘عباسعلی سلیمانی’ گفت: در لوای وحدت زمینه اقتدار مسلمانان فراهم است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان که بمنظور شرکت در همایش جلوه‎های وحدت در محبت به اهل بیت (ع) به گلستان سفر کرده است، در حاشیه این همایش اظهار داشت: همه بدخواهان نظام درصدد تفرقه بین جامعه اسلامی هستند و گروهی نیز بر اثر غفلت و از سر ناآگاهی در دام دشمن افتاده و بر طبل تفرقه می‎زنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئله وحدت قبل از اینکه یک اصل قرآنی باشد یک اصل اندیشه‎ای است، یادآور شد: در لوای وحدت زمینه اقتدار مسلمانان فراهم است و اختلاف سبب دوری و گسست بین جوامع اسلامی می‎شود.

آیت الله سلیمانی افزود: ما باید ببینیم که مسلمانان گرفتار چه مشکلاتی هستند و برای حل مسائل به دنبال یک طناب باشیم نه یک طناب مادی و دنیوی بلکه طنابی که وصل به ذات خدا و تحسبو به حب‌الله است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ذات اقدس ربوبی امت اسلامی را در اتصال و تمسک به حب الهی فرا خوانده است، یادآور شد: آینده جامعه اسلامی در این بیان و محبت به خدا به تفسیر کشیده شده است.

آیت الله سلیمانی افزود: عامه مسلمانان در درون چاه تعصب بی‎جا، خودپرستی، خودخواهی قرار می‎گیرند به گونه‎ای که حاضر نیستند که امتیازی به دیگری دهند و برای اینکه بتوانیم از این چاه‎ها و هواخواهی نفس بیرون بیاییم نیازمند به حب الهی هستیم.

امام جمعه زاهدان اختلاف را در بین انسان‎ها امری عادی دانست و تاکید کرد: وقتی بزرگان دین به هم می‎رسند و اندیشه در تراز معنا قرار می‎گیرد از تعصبات و ذهنیت‎های منفی نسبت به هم دور خواهند شد.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه مسلمانان جلوه‎های گوناگونی در وحدت دارند، اضافه کرد: یکی از این جلوه‎ها کعبه است که حلقه اتصال آسیب‌ناپذیر عالم اسلام است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تمام مذاهب و فرق اسلامی در عبادت و این مناسک باید در یک فضا و مکان بدون هیچ تمایز و تفاوتی قرار گیرند و در این میان هیچکدام نمی‎توانند بگویند که جایگاه آنها باید به خانه خدا نزدیک‎تر باشد و همه در یک صف قرار می‎گیرند.

آیت الله سلیمانی افزود: در مناسک حج پوشش آهنگ میزبانی و ردای مهمانی خداوند یک نواخت است و اگر مکه نبود شاید دشمنان به راحتی می‎توانستند گسست و تفرقه را در بین مسلمین پراکنده کنند.

همایش جلوه های وحدت در محبت به اهل بیت (ع) با حضور علمای شیعه و سنی در شهرستان آق قلا در شمال استان گلستان برگزار شد.

برچسب ها:ارسال نظر: