۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 597 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۱

سفارت ایران در میانمار دائر می‌شود

صالحی

وزیر امور خارجه کشورمان از دایر شدن سفارت جمهوری اسلامی ایران در میانمار در آینده‌ای نزدیک خبرداد.

“علی اکبر صالحی” روز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه در حاشیه دومین همایش بین المللی “حقوق بشر و فرهنگ ها” با حضور در جمع خبرنگاران در ارتباط با احتمال سفرش به میانمار به منظور بررسی وضعیت مسلمانان در این کشور گفت: با وزیر خارجه میانمار یک بار در تهران و یک بار نیز دو هفته پیش به صورت تلفنی درباره این حوادث تامل برانگیز و تاسف بار صحبت کردم و قرار شده در آینده‌ای نزدیک به این کشور سفر کنم.

وی در ادامه افزود: در گفت و گوی مستمر با دولت میانمار هستیم و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به مستضعفین این کشور اعلام کردیم.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: دولت میانمار می گوید چون در بین بودایی های این کشور نیز عده ای هستند که فاقد تمام امکانات روزمره زندگی هستند لذا گفتیم آمادگی داریم ضمن رسیدگی به رفع نیازهای مسلمانان میانمار به رفع نیازهای آن بخش از بودائیانی که مشکل دارند نیز کمک کنیم که این موضوع با استقبال دولت میانمار روبه رو شد.

صالحی همچنین از احتمال سفر گروهی از سوی سازمان هلال احمر ایران به میانمار خبرداد.

وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد با مذاکراتی که در حال انجام است در آینده نزدیک سفارت جمهوری اسلامی ایران در میانمار دائر شود.

در ارتباط با اتفاق برخی گروه‌های معارض در سوریه تصریح کرد: ما امیدواریم همه ملت سوریه در ارتباط با آینده این کشور با یکدیگر متحد شوند، زیرا مهم آینده سوریه و گذشتن از این بحران و زمینه سازی برای همزیستی میان گروه‌های مختلف در سوریه است.

وی در ارتباط با گفت و گوی مشترک میان ایران و آمریکا تصریح کرد: در گذشته نیز این گفت و گوی به صورت موضوعی مانند افغانستان و عراق وجود داشته و اکنون نیز این گفت‌وگو به صورت غیر مستقیم از طریق ۱+۵ در جریان است.

صالحی در ارتباط با موضع ایران در برابر ایجاد منطقه پرواز از سوی آمریکا و انگلیس در سوریه گفت: ما بر هر روشی که بر خلاف نرم و کنوانسیون‌های بین‌المللی بوده و شائبه دخالت در امور داخلی کشورها را داشته باشد، مخالفیم زیرا این شیوه منطقه محور است  و در گذشته نیز شاهد نتایج به کارگیری چنین شیوه‌هایی در دیگر کشورها بوده‌ایم.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: