۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 623 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

سومین همایش خورشید ولایت در ایرانشهر برگزار می شود

فرماندار ایرانشهر از برگزاری سومین همایش ‘خورشید ولایت’ به پاس حضور مقام معظم رهبری در این شهرستان و وفاق و همدلی بیشتر مسلمانان در آذرماه امسال خبر داد.

‘رحمدل بامری’ گفت: برگزاری همایش خورشید ولایت، ولایتمداری مردم شیعه و سنی ایرانشهر و ارادت آنان به رهبر معظم انقلاب را به منصه ظهور می رساند.

فرماندار ایرانشهر همچنین با اشاره به آغاز برگزاری اردوی جهادی بسیج در این شهرستان گفت: خدمات ارایه شده از سوی بسیجیان به مردم روستاها و مناطق محروم در این اردوها ماندگار و بسیار ارزشمند است.

بامری افزود: دولت نهم و دهم طی شش سال گذشته فعالیت های گسترده ای را برای محرومیت زدایی سیستان و بلوچستان بویژه ایرانشهر در بخش راه دسترسی، مسکن، آب و برق، بهداشت و درمان انجام داد.

وی در عین حال گفت: فعالیت های بسیجیان در اردوهای جهادی نیز در کنار دولت برای سازندگی منطقه و رفاه بیشتر مردم بسیار ثمربخش بوده و خدمت رسانی به محرومان را کامل کرده است.

دومین همایش خورشید ولایت آذرماه سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولان ارشد سیستان و بلوچستان در ایرانشهر برگزار شد.

همایش خورشید ولایت در سال ۱۳۸۸ با تدبیر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر در یادبود سالروز ورود مقام معظم رهبری به این شهرستان برگزار شدوهمه ساله این مراسم در فضایی آکنده  از محبت وهمدلی ووحدت و اخوت شیعه وسنی در ۲۸ آذرماه به مناسبت ورود معظم له در سال ۱۳۵۶  وتبعید ایشان به این شهرستان  در زمان حکومت پهلوی خائن برگزار می شود

مقام معظم رهبری قبل از انقلاب برای مدتی در شهرستان ایرانشهر سکونت داشته اند که اکنون اقامتگاه ایشان به موزه قرآن و عترت بیت رهبری تبدیل شده است.

رهبر معظم انقلاب در ایام تبعید به ایرانشهر  با مردم وروحانیت اهل سنت ارتباط صمیمی برقرار می کنند و در همان سال هفته وحدت وجشن مبعث پیامبر را در این شهر پایه گذاری می نمایید.

برچسب ها:ارسال نظر: