۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,432 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۷ آذر ۱۳۹۲

استان قابلیت تبدیل شدن به دروازه اقتصادی کشور را دارد

223625233

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان گفت: با وجود مزیت ها و پتانسیل های نهفته در سیستان و بلوچستان این استان قابلیت تبدیل به دروازه اقتصادی کشور را دارد.

آیت الله عباسعلی سلیمانی عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان در تالار اجتماعات خاتم استانداری اظهار داشت: ۶۲ در صد مواد پروتئینی کشور از سواحل این استان استحصال و به سایر کشور ارسال می شود و لذا با توجه به سایر قابلیت ها در زمینه های مختلف از جمله معدن و کشاورزی این استان توانایی تبدیل شدن به دروازه اقتصادی کشور را دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت جنوب شرق کشور در ایین تودیع و معارفه استاندار جدید گفت: با وجود اینکه نگاه امنیتی در استان با تلاش ها و مجاهدت های نیروهای سپاه تاحدی تغییر یافته است اما باید برای تغییر نگاه به استان به سمت فرهنگی، اقتصادی و علمی تلاش کرد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: بخشی از جمعیت اصیل و بومی استان و همچنین سرمایه های آنها در آن طرف مرز های آبی است که باید برای برای جلب سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های اقتصادی از آنها دعوت کرد.

سلیمانی افزود: بخش خصوصی مشروط به تامین زیرساخت های امنیتی راحت تر می تواند جذب استان شده و در حوزه های مختلف سرمایه گذاری کند و لذا باید شرایط لازم برای حضور سرمایه گذاران بومی ساکن در خارج از کشور در داخل استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه هر دولتی با یک انگیزه وارد میدان خدمت می شود، افزود: امیدواریم دولت جدید با نگاه تدبیر و امید بتواند گام های سازنده ای برای توسعه استان بردارد.

تغییر مدیرت ها بر اساس لیاقت باشد

امام جمعه زاهدان همچنین دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در عزل و نصب ها باید به افکار عمومی احترام گذاشت در این مراسم گفت: دولت دهم هر زمان که در نظر داشت شخصی را انتخاب کند ابتدا توان مدیریتی اشخاص را مد نظر قرار می داد و لذا خوب است این رویه در تغییر احتمالی مدیران مد نظر قرار گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان ارشد نباید درابتدای کار تنها به فکر تعویض نیرو ها باشند اظهار داشت: اگر به این نتیجه رسیدیم که نیروهای موجود با گام های پر شتاب دولت همگام نیستند باید آنوقت به فکر تغییر آنها شد.

آیت الله سلیمانی گفت: امیدوارم مدیریت استاندار جدید از نوع مدیریت اتوبوسی نبوده و بر اساس لیاقت و خدمت نسبت به انتصاب و تغییر مدیران اقدام کند.

برچسب ها:ارسال نظر: