۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 536 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ مرداد ۱۳۹۱

شش هزار روحانی اهل سنت مشمول هستند

5345

حجةالاسلام والمسلمین عرب نیا دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با اشاره به کارهای انجام شده درباره ساماندهی مدارس علوم دینی و روحانیون و طلاب اهل سنت گفت:  آیین نامه سطح بندی مدارس تصویب شده و کارگروههای دفاتر استانی در این زمینه تشکیل گردیده است.

وی گفت: وقتی سطح بندی مدارس کامل شود ارائه خدمات نیز بر اساس سطوح و میزان فعالیت های مدارس خواهد بود.

وی اضافه کرد: هر مدرسه علوم دینی که در طول سال برنامه های خود را مطابق با استانداردهای تعریف شده شورای برنامه ریزی تنظیم نماید، قطعا در اختصاص کمک های آموزشی و خدمات بهره بیشتری خواهد برد.

عرب نیا درباره برنامه های دیگر دبیرخانه به اهل سنت گفت: برای تمامی روحانیون و طلاب اهل سنت کارت خدمات و شهریه صادر شده و هر کس که متقاضی دریافت کارت باشد، برای او صادر می شود.

وی گفت:  تمام دریافت های نقدی و غیر نقدی با ارائه این کارت ها و طبق ضوابط امکان پذیر است که سبب می شود زمان و وقت کمتری از اعضاء گرفته شود.

دبیر شورای برنامه ریزی ثبت مشخصات وصدور کارت را کار بسیار اساسی و مهم بیان کرد و اضافه کرد: فراخوانی برای تکمیل یا اصلاحات از سوی دبیرخانه و دفاتر اعلام خواهد شد که  پس از تکمیل شدن مشخصات افراد در “سامانه نام” قادرخواهیم بود به اقشار مختلف علمای اهل سنت خدمات رفاهی، فرهنگی و … را به صورت هوشمند و عادلانه در یک فرایند مشخص صورت دهیم.

وی خاطر نشان کرد: دراین سامانه همه افرادی که ثبت نام کرده اند جایگاه آنها مانند مدرس، امام جماعت، روحانی، و طلبه یا شاغل بودن در اداره و ارگان دولتی و … مشخص می شود که این امر می تواند دبیرخانه را در برنامه ریزی دقیق و منسجم یاری نماید.

وی از جمله مسائلی که در این سامانه باید مشخص شود را وضعیت نظام وظیفه برشمرد و گفت: برای برنامه ریزی دقیق و مشخص شدن وضعیت معافیت تحصیلی طلاب و روحانیون جلسات متعددی با نیروی انتظامی و نظام وظیفه برگزار گردید، که با توجه به اینکه از کل بیش سی هزار نفری که در سامانه ثبت نام شده اند، حدود شش هزار نفر مشمول می باشند، وضعیت فعلی آنها ملاک عمل حوزه نظام وظیفه باشد، یعنی چنانچه درحال حاضر مشغول به تحصیل هستند معافیت تحصیلی دریافت می کنند در غیر این صورت مشمول بوده باید خودرا به نیروی انتظامی معرفی نمایند.  

در ارتباط با همین موضوع در جلسه مدیران دفاتر استان دبیرخانه که در تاریخ ۹۱/۴/۲۴ تشکیل شد مصوب گردید کسانی که در سامانه نام ثبت نام شده و در امتحانات نیز شرکت کرده اند و دارای نمره در ارتباط با درسهایی که تحصیل نموده اند باشند مشغول به تحصیل محسوب و از معافیت تحصیلی برخودار خواهند شد.

در این فراخوان مجرد یا متأهل بودن افراد مورد تأیید خودشان قرار می گیرد و آدرس و شماره تلفن همراه خورا را به طور دقیق اعلام نمایند تا در مواقع ضروری اطلاع رسانی به آنان آسان باشد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: