۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 563 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۳۹۱

شهید شوشتری کوهی استوار در مقابل دشمنان

80372272

امام جمعه اهل سنت پیشین گفت: آن شهید بزرگوار در مقابل دشمنان مانند کوهی استوار اما در مقابل مردم و در مواجهه با آنان بسیار متواضع، بی ادعا، خوش خلق و خوش برخورد بود و همه را شیفته و مجذوب خود کرده بود.

امام جمعه اهل سنت شهر مرزی پیشین شهرستان سرباز گفت: شهید شوشتری برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی و منویات مقام معظم رهبری سربازی فداکار بود.

مولوی ‘نظام الدین روانبد’  در آیین نکوداشت سومین سالگرد شهدای وحدت پیشین در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی افزود: سرلشکر شهید نورعلی شوشتری انسانی وارسته بود که بر اساس تعالیم انسان ساز اسلام و ارزشهای آن تعلیم یافته، رشد کرده و پیش رفته بود.

وی از این شهید عرصه وحدت و سازندگی به عنوان سربازی شجاع یاد کرد و اظهار داشت: شهید شوشتری حتی در سخت ترین شرایط هم دست از مبارزه با استکبار و صیانت از این آب و خاک و نظام اسلامی و کمک به مستضعفان بر نداشت.

وی تصریح کرد: شهید شوشتری با وجود داشتن مسوولیت جانشینی فرماندهی نیروی زمینی سپاه، فرماندهی قرارگاه قدس را نیز برعهده گرفت تا بتواند با حضور در استان سیستان و بلوچستان و در دل بیابانهای آن برای برقراری امنیت و کمک به مردم محروم منطقه جانفشانی کند.

روانبد یاد آور شد: شهید شوشتری علاوه بر داشتن فضایل اخلاقی به ظرفیت ها و قابلیت های مردمی در جهت وحدت و امنیت در استان سیستان بلوچستان اعتقاد زیادی داشت و سرانجام در همین مسیر از جانش که ارزشمندترین سرمایه وجودی انسان است، گذشت.

امام جمعه اهل سنت شهر مرزی پیشین تاکید کرد: دشمنان اسلام و ایران بدانند که راه شهیدان شوشتری و محمد زاده همچنان ادامه خواهد داشت و درختی که با خون این شهیدان آبیاری شده است روز به روز تنومند تر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تروریستهای مزدور استکبار در جنایتی ددمنشانه ۲۶ مهرماه سال ۸۸ با انفجار در همایش سران و بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان در روستای پیشین از توابع شهرستان سرباز ۴۲ نفر از مردم بی گناه، بزرگان و ریش سفیدان قبایل و طوایف اهل سنت و چند نفر از فرماندهان سپاه پاسداران از جمله سرداران شهید شوشتری و محمد زاده را به شهادت رسانده و بیش از ۵۰ نفر را زخمی کردند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: