۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 563 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۱

شکراً إیران

254

مردم نوار غزه با نصب پلاکاردهایی در میدان‌های غزه که روی آن عبارت «ایران متشکریم» به چهار زبان اصلی نوشته شده، از نقش ایران در حمایت‌ از مقاومت فلسطینی تقدیر کردند.

پس از پایان جنگ هشت روزه نوار غزه و پیروزی مقاومت فلسطینی در آن بر دشمن صهیونیستی برای تاکید بر نقش بزرگی که ایران در این نبرد با حمایت‌های مالی و نظامی خود از مقاومت فلسطینی به عمل آورد، پلاکاردهایی را در میدان‌های مختلف شهر غزه نصب کرده‌اند که بر آن «ایران متشکریم» نوشته شده است.

 روی دیوارهای راه‌های اصلی و چهار راه‌های شهر غزه نیز به چهار زبان عربی، فارسی، انگلیسی و عبری این جمله نوشته شده است.

«اسعد ابوشرخ»، نویسنده و تحلیلگر فلسطینی در این خصوص می‌گوید که ملت فلسطین از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تاکنون همواره قدردان جمهوری اسلامی ایران بوده است.

این نویسنده و تحلیلگر فلسطینی تاکید می‌کند: مردم فلسطین می‌دانند که ایران پرچمدار دفاع و حمایت از فلسطین بوده و این کشور بوده است که آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری و اقدام به اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایران کرد و روابط خود با رژیم صهیونیستی را قطع و سفارت فلسطین را در تهران افتتاح کرد و از مقاومت فلسطینی حمایت‌های مالی و نظامی و آموزشی به عمل آورد.

وی افزود: دلیل اینکه ایران اولین حامی مقاومت فلسطینی چه توسط سلاح و غیره است، موشک‌های فجر ۳ و ۵ است که عامل پیروزی مقاومت فلسطین بر دشمن صهیونیستی طی تجاوز اخیر آن بر نوار غزه بود.

ابو شرخ گفت: ایران همچنین اولین کشوری است که به رزمندگان مقاومت آموزش داد، در حالی‌که کشورهای عربی با کمال تاسف به دور از این موضع شجاعانه ایستاده و تنها نظاره‌گر هستند.

ابو شرخ از کشورهای عربی خواست از ایران در این خصوص تبعیت کنند، چون مردم فلسطین هنگامی‌که دارای امکانات لازم باشند، می‌توانند پیروز شوند و تجربه اخیر این امر را ثابت کرد.

علاوه بر این هر یک از جنبش‌های مقاومت اسلامی فلسطین – حماس- و جنبش جهاد اسلامی از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت‌های مالی و نظامی‌ از مقاومت فلسطینی تقدیر و تشکر کردند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: