۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 642 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۳۹۱

صدور نفت را به حامیان اسرائیل قطع کنید

نذیراحمد سلامی

نماینده مردم سیستان ‌و ‌بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: جریان فلسطین و رژیم‌ اشغالگر قدس یک جریان انسانی و اسلامی است که جوامع دنیا تا بحال به رسالت خود عمل نکرده‌‌اند.

مولوی نذیر احمد سلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان، اظهار داشت: حرکت ددمنشانه چند روز اخیر رژیم‌ غاصب صهیونیست ندایی برای غیرت امت اسلامی بوده و اگر نظام غیرت اسلامی به وظیفه خود عمل کند رژیم اشغالگر به طور قطع به زانو در خواهد‌ آمد.

وی موضوع غزه را یک جریان انسانی اسلامی دانست و افزود: اگر ما به مفهوم انسان نگاه کنیم به انس، الفت و محبت می‌رسیم تمام انسان‌ها مخلوق خدا بوده و در یک محتوای انسانی همه به یکدیگر کمک می‌کنند، ولی متأسفانه جریان فلسطین و رژیم‌ اشغالگر قدس یک جریان انسانی و اسلامی است که جوامع دنیا تا بحال به رسالت خود عمل نکرده‌‌اند.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تهران ادامه داد: جوامع بین‌المللی که همیشه دم از حقوق بشر می‌زنند، اگر به واقع در این حقوق جدی هستند، حقوق بشر بیش از همه در غزه در حال پایمال شدن است، اینها به‌ آنچه گفته‌اند و به اصطلاح اعتقاد دارند، در مورد غزه ایجاب می‌کند که به اعتقاد خود عمل کنند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حرکت امت انسانی و اسلامی را در حال حاضر بدیهی عنوان کرد و گفت: اگر جوامع مدافع حقوق بشر حرکتی در راستای حمایت از مردم غزه و محکومیت رژیم اشغالگر قدس نکنند نشان می‌دهد که اعتقاد آنها ادعا، صداهای توخالی و قرارد‌ادهای لغوی هستند که هیچ وقت نمی‌خواهند عملی شود.

مولوی سلامی در مورد نقش کشور‌های اسلامی بیان داشت: وظیفه اول و مسئولیت نخست متوجه کشور‌های اسلامی بوده و آنها باید علاوه بر قطع روابط با اسرائیل، صدور نفت را نیز به کشور‌های طرفدار رژیم اشغالگر قدس قطع کنند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: