۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 472 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۱

صف‌آرایی‌کشورهای اسلامی علیه یکدیگر از القائات دشمنان

4165
مشاور رئیس‌جمهور در امور اهل سنت با اشاره به درگیری‌ها و اختلافات کشورهای اسلامی گفت:‌ صف‌آرایی‌های امروز برخی کشورهای اسلامی علیه یکدیگر ناشی از اختلاف در فقه نیست، بلکه القائات دشمنان است
محمد اسحاق مدنی در مراسم افتتاح دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه بندرعباس‌ گفت:‌ صف آرایی های امروز برخی کشورهای اسلامی علیه یکدیگر ناشی از اختلاف در فقه و مسائل دینی نیست، بلکه القائاتی است که دشمنان ما به خورد آنها داده اند و عده ای هم با کج سلیقگی به جای حسن نیت، این اختلافات را دسیسه خود قرار می دهند.
وی در ادامه بیان داشت:‌ ثروتی که در اختیار دولت های اسلامی قرار دارد و تجهزات نظامی و ارتش های کشورهای اسلامی در هیچ زمانی نبوده، ولی همه این امکانات عامل وحدت و به سود جوامع نیست.
مشاور رئیس جمهور در امور اهل سنت افزود:‌ برخی از کشورهای اسلامی در منطقه به جای اینکه از قدرت، توانایی، منابع و علم خود در راه صحیح آن استفاده کنند، آن را علیه همدیگر به کار می گیرند که این به سود کشورهای اسلامی نیست.
مدنی با اشاره به توطئه افکنی دشمنان در اختلاف بین شیعه و سنی گفت: امروزه بسیاری از کتاب هایی که علیه شیعه و سنی نوشته شده، علیه مسیحیت و یهود نوشته نشده و این ناشی از این است که نقطه اصلی را فراموش کرده اند.
وی در این رابطه به جایگاه علمی و اسلامی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و بیان داشت:‌ حق ما ایرانیان است که رتبه اول دنیا باشیم؛ زیرا نظام جمهوری اسلامی برای پیشرفت جامعه انسانی خود هر روز یک قدم جدید و رو به جلو برمی دارد.
مشاور رئیس جمهور در امور اهل سنت تصریح کرد:‌ در واقع ما با آن جایگاه اصلی هنوز فاصله داریم؛ اگر چه مدتی ما را در جهالت نگه داشتند و جلوی بسیاری از پیشرفت های ما را گرفتند، اما این غنیمت است که امروز در رتبه ۱۶ دنیا قرار داریم.
مدنی با بیان اینکه اکثریت نویسندگان کتاب های اساسی اسلامی اعم از شیعه و سنی ایرانی بودند، ادامه داد:‌ بجز کتاب مطایع امام مالک، نویسنده سایر کتاب های اصلی اهل سنت ایرانی بودند؛ همین طور نویسنده کتاب سیبویه که در موضوع علم نحو است، ایرانی بوده است.
به گفته وی در بحث لغت،‌ جای کتاب فیروزآبادی در هیچ کتابخانه ای از کتابخانه های معتبر دنیا خالی نیست؛ همین طور در سایر علوم تفسیری و علوم غیر اسلامی، نویسندگان آنها مسلمان و از نیاکان ما ایرانیان بوده اند.
مشاور رئیس جمهور در امور اهل سنت در ادامه سخنان خود به نقش دانشگاه مذاهب اسلامی اشاره کرد و افزود‌: نقش این دانشگاه از سایر دانشگاه ها مهمتر و ارزشمندتر است؛ اگر مجهزترین سلاح ها و تجهیزات را هم داشته باشیم، ولی انسان سالمی و زندگی مسالمت آمیز نداشته باشیم، بقیه علوم نیز بی فایده است.
مدنی با اشاره به اینکه وحدت با شعار درست نمی شود، اضافه کرد:‌ در تفاوت دانشگاه مذاهب اسلامی با سایر مذاهب واقعیت این است که هدف در دانشگاه مذاهب اسلامی تربیت انسان هایی با فکر و اندیشه اسلامی است، لذا انتظارت متفاوتی نیز می رود.
وی خاطرنشان کرد:‌ دانشگاه مذاهب اسلامی زیرمجموعه مجمع تقریب مذاهب است، بنابراین دانشجویان این دانشگاه وظیفه سنگینی در راستای اهداف مجمع و دانشگاه مذاهب اسلامی برعهده دارند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: