۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 886 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۱

صیانت از خانواده،صیانت از جامعه

آیت الله سلیمانی

 

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: صیانت از خانواده در معنای واقعی به معنای صیانت از جامعه و صیانت از دستگاه قضایی است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در جلسه هئیت موسس بنیاد صیانت از نهاد خانواده اظهار داشت: صیانت از نهاد خانواده را اگر به معنی واقعی بخواهیم تبیین کنیم یعنی صیانت از جامعه و دستگاه قضایی و صیانت از هر مرجعی در این زمینه فعالیت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: امروز ما می‌بینیم در کمترین اختلافات خانوادگی به جای عمل کردن به دستورات قرآن، موضوع به محاکم قضایی کشانده می‌شود و در محاکم قضایی نیز روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی بسیار طولانی است زیرا تلاش بر این است تا شاید بتوانند بین دو طرف تفاهم بر قرار کنند.

امام جمعه زاهدان تاسیس بنیاد صیانت از نهاد خانواده را در سیستان و بلوچستان امری بسیار ضروری و مهم عنوان کرد و گفت: اگر بنیاد صیانت از خانواده در سیستان و بلوچستان فعال شود قطعا در آینده نزدیک بهترین پایگاه برای رفع مشکلات خانوادگی قلمداد خواهد شد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دست‌مایه‌های اولیه و اصلی در زمینه صیانت از نهاد خانواده در متون دینی وجود دارد و کارهای پژوهشی و تحقیقی در این زمینه در حال انجام است اما با توجه به شرایط ویژه استان که از مشکلات خاصی نسبت به سایر استان‌های کشور نظیر ازدواج‌های تحمیلی برخوردار است باید پژوهش‌های علمی نیز با قوت بیشتری انجام شود.

 

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: