۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

مقالاتدیدگاه | تعداد بازید : 646 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۳۹۱

ضرورت شکل گیری امت واحده

 

إن هذه أمتکم أمة واحدة وأنا ربکم فاعبدون

قرآن کریم ، گوهر گرانبهایی است که پیامبر اعظم صلی اله علیه و آله  به عنوان کتاب هدایت و سعادت در امت خود باقی گذاشت. دستورات قرآن ، عامل سعادت مسلمانان و موجب رستگاری و هدایت آنان است . در سورة مومنون خداوند متعال می فرماید: امت شما، امت واحد و یکپارچه است و خدای شما هم من هستم پستقوای الهی پیشه نمایید.

طبق این آیه کریمه شریفه و آیات دیگر قرآن ، امت اسلامی خصوصاً رهبران و عالمان دینی لحظه ای نباید از تشکیل ملت واحد و امت منسجم غفلت کنند  اما  متأسفانه علل و عواملی

 

، آسیب جدی به این اتحاد رسانده است و موجب پراکندگی و ملی گرایی و مذهب گرایی شدید شده است ،  نقش استعمار در فرقه سازی و ایجاد اختلاف در طول تاریخ با سیاستهای مختلف کاملاً هویدا است، همچنین حاکمان لائیک و ضد دین و حکومت آنان بر کشورهای اسلامی نیز عامل دیگری بر تفرق پراکندگی امت اسلامی است، حکومت سی ساله ی حسنی نامبارک بر کشور مصر و حکومت جنایتکار تونس که چندین سال بر دو کشور اسلامی به عنوان حاکم ، حکومت بلکه خیانت کردند، بهترین مصداق این عوامل هستند.

با عنایت و تفضّل خداوند متعال ،موج بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی آغاز گردید و امت اسلامی یکبار دیگر قدرت و شوکت خود را به نمایش گذاشت و دست ردّی بر سینه ی استکبار و عوامل و کارگزاران آن نهاد، قیامی که از کشور اسلامی تونس شروع و موجب اخراج جنایتکار تونس شد در مصر هم موجی از شور و شعف آفرید و عامل آمریکا و اسرائیل را از منطقه فراری داد ، این قیام در دیگر کشورهای اسلامی هم آثار با برکتی بر جا نهاد، خصوصاً در کشور لیبی که حاکم مستبد آن به نام اسلام و حکومت اسلامی سالهای سال با آبروی اسلام و جامعه ی اسلامی بازی کرد و با اعمال و حرکات سخیف خود ، لکه ی ننگی بر پیکر جامعه ی اسلامی بود.

این قیامها ی مبارک که حاکی از بیداری امت اسلام و انسجام و اتحاد آنان است ، استکبار و عوامل آنان  را در منطقه سرگردان و امنیت و ثبات رژیم جعلی اسرائیل را  به شدت در مخاطره قرار داده است ، حرکتی که سی و سه سال قبل امام راحل و عظیم الشأن ما در ایران ایجاد نمود و با استقرار حکومت دینی نمونه ای کامل از دموکراسی اسلامی را در عرصه ادبیات سیاسی دنیا ارائه نمود بهترین الگو و سرمشق برای کشورهای اسلامی شد و بی شک تأثیر عمیق انقلاب اسلامی ایران بر امتهای اسلامی را نمی توان انکار نمود.

امید آنکه با بیداری اسلامی و حرکت نو پای جهان اسلام شاهد وعده ی قرآن بر ایجاد امت واحده باشیم و بار دیگر شکوه و عظمت دنیای اسلام و استعلای آن برجهان مادی غرب و تفکر سکولار و لیبرالیسم آن را نظاره گر باشیم که خداوند وعده فرمود: « الیس الصبح بقریب »  آیا صبح گاه ظفر و پیروزی نزدیک نیست؟

نویسنده:موسی الرضا تیموری

 

برچسب ها:

, , , , , , , ,ارسال نظر: