۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 496 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۱

عاشورا ، چشمه سار جوشش ارزش ها

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: عاشورا از منظر امام حسین(ع) برای ایجاد تحول بنیادی در جامعه آن روز که در حال تنزل به سمت منکرها و از بین رفتی ارزش های انسانی بود، به وجود آمد

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان با تسلیت عاشورای حسینی افزود: از نگاه مورخان عاشورا تاریخی است به گستردگی همه حوادث عالم زیرا همه ارزش ها خفته و نهفته تاریخ در دل حماسه کربلا جلوه می کند و امام حسین(ع) وارث همه ارزش ها می شود.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: عاشورا دانشگاه انسان پرور، حماسه ای پرشکوه و بی نظیر، غزل بلندی برای همه زمان ها با عالی ترین پیام ها، تجلی هنرمندانه ای از قدرت باری تعالی و صحنه تبلور عشق و عاشقی است.

عضو خبرگان رهبری گفت: بنا به فرموده امام خمینی(ره) از چشمه سار عاشورا باید جوشش ارزش ها را به نظاره بنشینیم و با بهره گیری از این سرمایه بی نظیر در جریان جهاد و اجتهاد در راه مبارزه با باطل برای رسیدن به حق تلاش کنیم.

آیت الله سلیمانی افزود: انسان هایی که واقعه عاشورا را به عنوان یک سرمشق، بصورت تابلویی بزرگ در مقابل روی خود قرار دادند هیچگاه با نابکاران، ستم گران، مستبدان و خون آشامان تاریخ بیعت نخواهند کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ملت ایران باید عاشورا را با رعایت موازین شرعی و اسلامی حفظ کنند تا به برکت حضور پرشور در قالب دسته جات سنتی عزاداری، اهداف این واقعه بزرگ را هرچه پایدارتر زنده نگه دارند.

امام جمعه زاهدان گفت: عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) بار دیگر در تاسوعا و عاشورای حسینی به سوگ سرور و سالار شهیدان می نشینند و یاد و خاطره قیام کربلا را زنده نگه می دارند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت هفته بسیج گفت: در شرایط بحرانی ایران اسلامی که امپریالیسم شرق و غرب، مزدوران داخلی و دشمنان خارجی آرزوی خام شکست انقلاب اسلامی را در سر می پروراندند امام امت با تیزبینی و کیاست ذاتی فرمان تشکیل بسیج مستضعفان را دادند.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه تفکر بسیجی در کشور ایران بی نظیرترین سرمایه است افزود: تا زمانی که تفکر بسیجی از هر گروه و جناح پا به عرصه مقابله با صدام در جبهه هشت سال جنگ تحمیلی نگذاشت، ایران شاهد فتوحات نبود.

وی گفت: بسیج یک فرد یا یک گروه نیست بلکه یک اندیشه و تفکر است، اگر تفکر بسیج و بسیجیان وارد میدان نمی شدند معلوم نبود ارتش بعثی تا کجای سرزمین ایران جلو می آمد، زیرا ارتشیان، سپاهیان، نیروهای انتظامی، فرهنگیان، بازاریان، کسبه، کشاورزان، کارگران و عامه مردم با تفکر بسیجی در میدان مبارزه با رژیم تا دندان مسلح صدام حاضر شدند و در طول هشت سال جنگ تحمیلی دشمن را به زانو در آوردند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: