۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,133 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۱

عامل اصلی اختلاف میان مسلمانان روحانیت بی سواد

محمد علی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش

امام جمعه اهل سنت خاش گفت: عامل اصلی اختلاف و تفرقه میان مسلمانان برخی روحانیت  بی سواد هستند.

مولوی ˈمحمد علی شهنوازیˈ بعد از نشست هم اندیشی علما و فرهیختگان سیستان و بلوچستان در ایرانشهر افزود: بعضی از علما تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار می گیرند و کارهایی انجام می دهند که باعث تحریک مردم می شود.

 وی اظهار کرد: ملاهای شیعه و سنی با هم فرقی ندارند هر کس که برخلاف دستورات الهی و نبی مکرم اسلام حرکت کند دشمن اسلام است.

 مولوی شهنوازی ادامه داد: اگر برخی علمای ما به مردم نگویند که شیعه کافر است و با آنها رفت و آمد و سلام علیک نکنید یا عالم شیعه نگوید که اهل سنت با اصحاب پیامبر بیگانه هستند، هیچ اختلافی میان مسلمانان ایجاد نمی شود، این قبیل افراد تخم تفرقه را در جهان اسلام می کارند و این ملاهای کم علم موجبات تفرقه را فراهم می کنند.

 امام جمعه اهل سنت خاش گفت: مردم گوش به حرف علما هستند و علما باید رفتار و کردار خود را بر مبنای دستورات الهی و دین اسلام قرار دهند.

 مولوی شهنوازی بیان کرد: ما مقلد امام حنیفه هستیم در مذهب ما ریختن خون انسان حرام است و کسانی که میان مسلمانان اختلاف بیندازند از ما نیستند، آنان که خون مسلمانان را می ریزند و مردم را قتل عام می کنند وهابی هستند.

 وی گفت: جمهوری اسلامی ایران الگوی وحدت در جهان اسلام است ما افتخار می کنیم که رهبر ما از مسلمانان جهان حمایت می کنند.

 امام جمعه اهل سنت خاش ادامه داد: برای رهبر ما شیعه و سنی فرقی ندارد و ایشان همواره بر وحدت و انسجام، پرهیز از کردار و رفتارهای اختلاف انگیز و ید واحد بودن در مقابل دشمنان، تاکید می کنند.

 مولوی شهنوازی گفت: علما باید هوشیار و بیدار باشند زیرا دشمن تلاش می کند با نفوذ در میان آنها به اصل اسلام ضربه بزند زیرا آنان اختلاف و دشمنی دیرینه با اسلام دارند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: