۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 371 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۱

عبادت باید برای اطاعت از خداوند باشد

2343

حجت الاسلام والمسلمین “سید محمودحسینی شاهرودی ” نماینده مقام معظم رهبری در غرب کشور گفت : عبادت برای ابراز اطاعت خداوند تبارک و تعالی است ، و بندگان خدا برای ابراز بندگی باید اطاعت از اوامرالله و عمل به آنها داشته باشند.
 وی گفت :خداوند وقتی از اعمال بندگانش راضی و خرسند است که مطابق با اوامر و نواهی او باشد.
  حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی که در جمع علمای اهل سنت ایران در مدینه منوره سخن می گفت ، با مروری بر زندگانی حضرت ابراهیم (ع)  و واقعه فرزند دار شدن آن حضرت و سپس امر خداوند برای ذبح فرزندش اسماعیل (ع) به قصد آزمایش میزان بندگی حضرت ابراهیم (ع) گفت : خداوند در اطاعت اوامرش افراد را آزمایش می کند .
 وی گفت : عبادت را همه ی مومنان به جای می آورند،  و خداوند عظمت بیشتر می بخشد به کسانی که علاوه بر عبادت خداوند ، اطاعت کامل نیز از او دارند و آنها کسانی هستند که با جان ومال به عبادت و اطاعت خداوند تبارک و تعالی می پردازند.
 نماینده مقام معظم رهبری در غرب کشور گفت : اوامر و نواهی خداوند را باید کاملا و بدون گزینش انجام داد. 
 وی تاکید کرد که از علما انتظار است حرف خداوند را به مومنان بزنند و گفت : نشانه ها و راههای زیادی در زندگی برای قرب به خداوند وجود دارد که از آن جمله نماز – روزه – قرائت و عمل به قرآن است.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی به روحانیون اهل سنت ایران توصیه کرد در دوره عمره گزاری حداقل یک ختم قرآن داشته باشند.
 وی همچنین روحانیون را به تلاش بیشتر در جهت تقویت وحدت اسلامی در جامعه ایران فراخواند و گفت : مومنان از هر مذهب باید برای وحدت امت اسلامی تلاش کنند . دشمن امروز همه ی مساعی خود را در جبهه کفر به کار گرفته تا میان خود وحدت ایجاد کند و درهمان حال می کوشد تا با دامن زدن به اختلافات میان مسلمانها ،  هرچه بیشتر به عمق و زمینه های آن بیفزاید.
 نماینده مقام معظم رهبری در غرب کشور در خاتمه سخنان خود روحانیون اهل سنت وطلاب دینی آنها را از اقدامات صورت گرفته برای آسودگی خاطر  در جهت ادامه تحصیل از جهات معاش – مساله سربازی – دریافت مدرک تحصیلی برای سالهای تحصیلی  و بسیاری دیگر از امکانات با خبر کرد که تشکر و قدردانی روحانیون و طلاب علوم دینی اهل سنت از اقدامات نظام را بدنبال داشت .
 روحانیون ارشد اهل سنت ایران و نیز مدرسین و شماری از طلاب مدارس آنها بامداد جمعه هفته گذشته و به قصد زیارت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و بیت الله الحرام و به جای آوردن عمره وارد مدینه النبی شدند .

 

 

 

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: