۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 328 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۱

عزاداری‌ها آمیخته با اعتقادات توحیدی باشد

picture1888

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در همایش ذاکرین امام حسین(ع) در مسجد ثارالله زاهدان با اشاره به اهداف اصلی امام حسین(ع) در واقعه عاشورا گفت: عزاداری‌ها و نوحه‌خوانی‌ها باید آمیخته با توحید و یکتاپرستی باشد.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: اگر می‌خواهیم تابع آرمان‌های اباعبدالله‌الحسین(ع) باشیم باید به انگیزه و هدف امام حسین(ع) که همان احیای سنت نبوی و سیره علوی است، توجه داشته باشیم.

وی افزود: راه اصلاح جامعه سه چیز است؛ امر به معروف، نهی از منکر و احیای سنت و سیره علوی.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: در مداحی و نوحه‌خوانی باید به این موارد توجه داشته باشید و ما افتخار می‌کنیم که به بزرگ‌ترین سیره رسول‌الله اعتقاد و التزام داریم که همان سیره حسینی است.

سلیمانی گفت: از برگزاری مراسم سوگواری عقب‌نشینی نکنید ولی بهانه هم به دست دشمن ندهید.

وی تصریح کرد: باید عزاداری و نوحه‌خوانی ما به گونه‌ای باشد که شهامت، غیرت و جوانمردی آمیخته با اعتقادات توحید و یکتاپرستی به همگان نشان داده شود، نوحه‌خوانی و مداحی‌تان از توحید فاصله نگیرد.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: اگر می‌خواهید برای اباعبدالله(ع) نوحه بخوانید ابتدا زمینه توحید را در شنونده به وجود آورید، سعی کنید همیشه در مرثیه‌خوانی و نوحه‌خوانی به یکتاپرستی خود اشاره کنید و بهانه دست دشمنان ندهید.

سلیمانی خاطرنشان کرد: سعی کنید مداحی‌تان برای امام حسین(ع) زینت باشد و نام ائمه و پیامبر(ص) را با احترام بگویید.

وی بیان کرد: همانند یک روحانی در ایام محرم دین اسلام را تبلیغ کنید و از موارد شبهه‌برانگیز بپرهیزید.

علی خزائیان رئیس شورای مذهبی سیستان‌وبلوچستان نیز در این همایش گفت: واقعیت را بگویید و از اغراق و خرافه بپرهیزید، ائمه را در جلسات خود حاضر بدانید و احترام کوچک‌ترین فرد را هم نگه دارید، با صدق و اخلاص نوحه بخوانید یک یا حسین با اخلاص از ساعت‌ها مرثیه‌خوانی بهتر است.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: