۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 668 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ اسفند ۱۳۹۰

علمای اهل سنت استان تا آخرین قطره خون خود از ارزشهای نظام اسلامی حفاظت می کنند

علمای اهل سنت استان تا آخرین قطره خون خود از ارزشهای نظام اسلامی حفاظت می كنند

مولوی’عبدالمالک ملکی پور’ روز پنجشنبه در نوزدهمین همایش ائمه جمعه اهل سنت سراسر سیستان و بلوچستان افزود: وجب به وجب خاک ایران اسلامی برای اهل سنت حکم مسجد را دارد و برای حفظ آن جان خود را فدا می کنند. علمای اهل سنت استان تا آخرین قطره خون خود از ارزشهای نظام اسلامی حفاظت می کنند

وی با اشاره به نقش علما در جامعه بیان کرد: علما، امامان جمعه و جماعات اهل سنت باید مشکلات مردم را به دولت و اقدامات نظام را برای ملت بازگو کنند و آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی را به جهانیان بشناسانند.

امام جمعه اهل سنت کنارک افزود: علمای تشیع و تسنن از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون نقش بنیادی و اساسی در آگاهسازی و بیداری ملت ایران ایفا کرده اند.

وی اظهار داشت: اهل سنت سیستان و بلوچستان همواره وفادار به اسلام و نظام جمهوری اسلامی هستند و وطن دوستی شعار اصلی آنان است.

مدیر دبیرخانه ائمه جمعه اهل سنت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان نیز در این همایش گفت: علما و دانشمندان تشیع و تسنن وظیفه بسیار سنگین و خطیر راهنمایی مردم به سمت وحدت و همگرایی را برعهده دارند.

حجت الاسلام’علی بامری’ با اشاره به همزمانی برپایی این نشست با سالگرد نهضت های اسلامی در کشورهای منطقه افزود: بر خلاف ادعا و انتظار وزیر امور خارجه آمریکا و سران غرب که خاورمیانه را طرفدار خودشان می خواندند، این منطقه با بیداری اسلامی تبدیل به منطقه ای اسلام محور شده است.

وی اظهار داشت: سیاست مداران غربی و آمریکای جهان خوار تلاش زیادی کردند تا بر بیداری اسلامی کشورهای خاورمیانه که با الگو پذیری از انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته است، سرپوش بگذارند اما هرگز موفق نشدند.

به گزارش ایرنا، نوزدهمین همایش ائمه جمعه اهل سنت سراسر سیستان و بلوچستان با حضور شماری از علما و اندیشمندان شیعه و سنی کشور و مسوولان عالی رتبه استان توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان در زاهدان برگزار شد.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: