۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 401 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۱

فضاهای آموزشی ایران کانون ستیز با طاغوت و استکبار است

80141253-2578885

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در آیین محوری بازگشایی مدارس و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در زاهدان افزود: معلمان و فرهنگیان با داشتن ایمان به خداوند متعال و پیروی قاطع از ولایت فقیه موظف اند فرامین اسلام ناب محمدی(ص) را به صورت صحیح و جامع به دانش آموزان آموزش دهند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: با تلاش فعالان عرصه آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی و همکاری اولیا دانش آموزان بعد از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی همچنان شاهد حاکمیت مقتدرانه فضای علمی در کنار فرهنگ دفاع، ایثار، شهادت، شجاعت و دلاور مردی در مدارس کشور هستیم.

عضو خبرگان رهبری گفت: با توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضاهای آموزشی قطعا خروجی مدارس کشور دانش آموزانی ارزشی خواهند بود که برای حفظ ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

سلیمانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ۳۱ شهریورماه سال ۵۹ همزمان با شروع سال تحصیلی با توطئه گری شعله جنگی ناجوانمردانه علیه ملت ایران را بر افروختند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان ادامه داد: همین دانش آموزانی که نواختن زنگ شروع سال تحصیلی شان با صدای سقوط بمب بر سر مردم ایران یکی شده بود لباس رزم بر تن کردند و با غیرت ایرانی و جانفشانی به دفاع از میهن اسلامی پرداختند.

امام جمعه زاهدان گفت: اقتدار و سربلندی امروز کشور در عرصه های مختلف بین المللی مدیون خون رزمندگان دانش آموز و غیور مردان ایران اسلامی است.

آیین محوری بازگشایی مدارس سیستان و بلوچستان و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور مسوولان عالی رتبه استانی به صورت نمادین در دبستان دخترانه شاهد زاهدان برگزار شد.

زنگ مهر مقاومت در پایان این مراسم توسط آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و ‘حاتم نارویی’ استاندار به صدا درآمد

همچنین آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان افزود: ملت ایران اگر امروز نتواند در مقابل تحریم کالاهای لوکس و غیر ضروری از سوی دشمنان مقاومت کند، نمی تواند پاسخگوی رزمندگانی باشد که هفته ها با کمترین آذوقه در میدان نبرد هشت ساله با رژیم بعث عراق مردانه ایستادگی کردند و جنگیدند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: ملتی که چنین اعتقادی دارد بطور حتم و یقین ضمن مایوس کردن دشمنان، پوزه آنها را به خاک می مالد.

وی با تبریک هفته دفاع مقدس به رزمندگان، ایثارگران، بسیجیان، نیروهای مسلح، خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان اظهار داشت: سربلندی امروز ایران اسلامی مدیون ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام است و ملت ایران همواره قدردان تلاش جانانه آنان در طول هشت سال دفاع مقدس هستند.

امام جمعه زاهدان گفت: رژیم بعث عراق به تحریک و حمایت استکبار و صهیونیست به خیال اینکه ملت ایران انقلاب کرده و نیروهای نظامی و انتظامی آن نیز آمادگی لازم برای دفاع ندارند، حمله ناجوانمردانه ای علیه کشور ما را آغاز و گسترده زیادی از خاک خوزستان عزیز را اشغال کرد.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: این در حالی بود که سپاه پاسداران در حال شکل گیری و ارتش نیز روزهای نخست بازسازی و ساماندهی را پشت را می گذاشت.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: بنی صدر به عنوان رییس جمهوری آن دوران نیز نامردی را در حق ملت ایران تمام کرد و با کاهش مدت سربازی از دو سال به یک سال، لغو برخی قراردادهای نظامی و پس فرستادن هواپیماهای خریداری شده راه را برای ورود صدام به خوزستان هموار کرد.

امام جمعه زاهدان گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تحرکات و تبلیغات مسموم آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله ‘توزیع اسلحه بین نیروهای ضد انقلاب، بمب گذاری در مناطق مسکونی و خطوط راه آهن، تعلیم عناصر خودفروخته برای خرابکاری در ایران بویژه خوزستان و تشکیل سازمان های علنی و مخفی علیه جمهوری اسلامی’ در داخل کشور شروع شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: دهها جاسوس توسط رژیم بعثی پس از گذراندن دوره های لازم آموزشی در عراق با هدف ایجاد رعب و وحشت در بین مردم با گرفتن پول به خوزستان گسیل شدند تا لوله های نفتی پالایشگاه ها، مساجد، مغازها و خانه های مردم را منفجر کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های کرمان و سیستان و بلوچستان گفت: صدام با اطمینان از پیروزی خود در جنگ نابرابر ۳۱ شهریورماه سال ۵۹ با ارتش خود از طریق زمینی، دریایی و هوایی با انبوه نیروهای نظامی و مدرن ترین تجهیزات به ایران حمله کرد و شعله های این جنگ خانمان سوز را بر افروخت.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: ملت ایران با اتکا به رهبری مدبرانه امام خمینی(ره) در برابر این یورش ناجوانمردانه بیکار ننشستند و با قدرت بنیه دفاع نشات گرفته از ایمان و اعتقاد به باری تعالی به مقابله با رژیم غاصب بعثی پرداختند.

امام جمعه زاهدان افزود: اقشار مختلف مردم تحت عنوان نیروهای بسیجی در کنار ارتشیان و سپاهیان با ایمان راسخ به حقانیت نظام جمهوری اسلامی با دستان خالی و کمترین امکانات، مردانه در مقابل رژیم بعث تا دندان مسلح ایستادگی کردند و در نهایت اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن بیافتد.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: این همان ملت دوران هشت سال دفاع مقدس است و اکنون نیز مقتدرانه در مقابل هجمه های فرهنگی و دسیسه های گوناگون و تحریمهای دشمنان ایستادگی و استکبار و صهیونیست را مایوس و پشیمان از کرده خود، خواهد کرد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: