۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 307 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۱

قبله مسلمانان باردیگر شاهد حمایت جهان اسلام

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: روز قدس بزرگترین صحنه حمایت جهانی از قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است و بطور قطع مسلمانان و سایر آزادیخواهان دنیا بویژه مردم شیعه و سنی استان حضوری چشمگیر در راهپیمایی این روز خواهند داشت.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در آستانه روز جهانی قدس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم شیعه و سنی استان که همواره در صحنه های مختلف حمایت قاطع خود را از نظام جمهوری اسلامی و مسوولان اعلام و روز جهانی قدس به عنوان یادگار امام امت (ره) را با شکوه خاصی برگزار می کردند امسال نیز بار دیگر قدرت اسلام علیه صهیونیست جهانی را به منصه ظهور می رسانند.

امام جمعه زاهدان افزود: همه مسلمانان جهان باید فریاد مظلومیت قدس شریف را به دنیا اعلام کنند و شرکت باشکوه و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس را وظیفه شرعی و دینی خود بدانند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان بیان کرد: بیت المقدس به عنوان قبله نخست مسلمانان قبل از آنکه با اشغال صهیونیستها شناسنامه سیاسی پیدا کند شناسنامه اعتقادی داشت.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: استکبار و استعمار پیر با هدف مقابله با اسلام و سلطه بر منابع کشورهای اسلامی از ۶۰ سال قبل با انتقال یهودیان به فلسطین طرح اشغال قدس شریف توسط صهیونیستها را به اجرا در آورد و در تلاش برای ادامه این توطئه و اشغال کشورهای اسلامی است.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: همزمان با اجرای این طرح جنایتکارانه، عناصر آگاه جامعه اسلامی بویژه جوانان غیرتمند فلسطینی مبارزه با صهیونیستها را سرلوحه خود قرار داده و بازگشت قدس شریف به دامان اسلام را وظیفه دینی دانستند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران و جایگزینی سفارت فلسطین نشان دهنده توجه خاص امام امت(ره) به مساله فلسطین و قدس شریف است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: حمایت آشکار از مردم فلسطین و قطع هر نوع رابطه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دیپلماتی و علمی با رژیم غاصب صهیونیستی از دیگر تاکیدات صریح امام امت (ره) و توجه ایشان به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین بود.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ملت شریف ایران بویژه اقشار مختلف مردم شیعه و سنی این استان بار دیگر با حضور گسترده و کم نظیر در راهپیمایی روزجهانی قدس، ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین، انزجارشان را از رژیم صهیونیستی و جنایات استکبار و صهیونیستها اعلام خواهند کرد.

برچسب ها:ارسال نظر: