۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 320 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۱

قدس شریف از پیکر جهان اسلام جدا نشدنی است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مردم فلسطین و قدس شریف به عنوان نخستین قبله گاه مسلمانان هیچ گاه از پیکر جهان اسلام جداشدنی نیستند.

آیت الله’عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های  نماز جمعه زاهدان افزود: سیاست های رژیم غاصب صهیونیستی در افزایش شهرک های یهودی نشین در فلسطین اشغالی تاثیری در وصل بودن قدس بر پیکره اسلام نخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امروزه خیزش مردم به فرهنگ اسلامی بر گرفته از انقلاب ایران نقاط مختلف جهان اسلام را در نوردیده و چهره دموکراسی غرب در برابر دموکراسی جمهوری اسلامی مبتنی بر مردم سالاری دینی بی رنگ شده است.

آیت الله سلیمانی گفت: ایران برای نخستین بار اصطلاح امت اسلامی را وارد ادبیات سیاسی جهان کرد که نتیجه آن موجب رسوایی چهره دنیای غرب به عنوان حامی دروغین حقوق بشر و مدافع حقوق انسانی شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: جمهوری اسلامی با ترویج فرهنگ تمدن ساز انقلاب، امت اسلامی را به سمت وحدت پیش برد و تلاش قدرت های استکباری برای خارج کردن قدس شریف از پیکره جهان اسلام را بی نتیجه گذاشت.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: پرچم حمایت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین دیروز به فرمان امام امت (ره) و امروزه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب بر دست های ایرانیان غیرتمند به احتزاز در آمده است.

خطیب جمعه زاهدان گفت: تمام تلاش دنیای استکبار با همکاری برخی کشورهای مرتجع ضربه زدن به سوریه به عنوان پل ارتباطی در دفاع از مقاومت است تا راه را برای تسلط همیشگی رژیم غاصب صهیونیستی بر منطقه هموار سازد.

آیت الله سلیمانی افزود: به امید خدا بزودی مجلس عزای حاکمان آن دسته کشورهای مرتجع منطقه که به ساز قدرت های استکباری می رقصند و تیشه به ریشه اسلام و مسلمانان می زنند با ایجاد تحولات اثر گذار توسط ملت های آزادی خواه برگزار خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب در آینده ای نزدیک شاهد فروپاشی صهیونیسم غاصب خواهیم بود، رژیمی که در گذشته از نیل تا فرات را جزو متصرفات خود می دانست اما امروزه برای حفظ خود دیوارهای بلند فولادی ساخته است.

آیت الله سلیمانی همچنین از حضور حماسی و کم نظیر مردم غیور و روزه دار سیستان و بلوچستان با وجود گرمای هوا در راهپیمایی روز جهانی قدس در حمایت از ملت مظلوم فسطین صمیمانه قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره نیازمندیهای زلزله زدگان آذربایجان از مردم خواست در کنار دولت در حد توان با حمایت های خود زمینه ساخت خانه، مدرسه، مسجد، مکان های بهداشتی و نیازهای اساسی آسیب دیدگان شمال غرب کشور را فراهم کنند.

برچسب ها:ارسال نظر: