۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 601 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۰

ماهنامه ندای جمعه در خرداد ماه منتشر شد

این نشریه به صاحب امتیازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و مدیر مسوولی حجت الاسلام والمسلمین شیخ منصور هاشمی معاونت سیاسی اجتماعی نهاد و سر دبیری حجت الاسلام والمسلمین موسی الرضا تیموری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر منتشر شد .

 در شماره خرداد ماه سال نود این نشریه مقالات و موضوعاتی از قبیل تبیین شاخص های خط امام در بیانات مقام معظم رهبری ، توحید و شرک از نظر قرآن و سنت ، شعری در وصف امام (ره) توسط یکی از ائمه جمعه اهل سنت استان ، توسل و رابطه آن با توحید ، امام خمینی از نگاه اندیشمندان خارجی ، توصیه امام (ره) به مقام معظم رهبری در بیمارستان ، بررسی ریشه ها و عوامل اسراف در جامعه ، ولادت امام علی (ع) در کعبه معظمه از نگاه مذاهب اسلامی ، علل و زمینه های اعتیاد ، عملکرد جریان نفاق در عصر نبوی ، خشونت وجنگ افروزی پاپ ها و صلیبیون در اسناد تاریخی ، خروج مهره سوخته آمریکا از بازی و اخبار دنیا ی اسلام به چشم می خورد .

در قسمت توصیه امام (ره) به مقام معظم رهبری در بیمارستان در این شماره  به بیان خاطره ای از مقام معظم رهبری می پردازد که به شرح ذیل است :

بهار سال ۱۳۶۵، روزى را که امام(ره) در بستر بیمارى بودند، فراموش نمى‌کنم. ایشان دچار ناراحتى قلبى شده بودند و تقریباً ده، پانزده روزى در بستر بیمارى بودند. در آن زمان من در تهران نبودم. آقاى حاج احمد آقا به من تلفن کردند و گفتند سریعاً به آن‌جا بیایید؛ فهمیدم که براى امام(ره) مسأله‌اى رخ داده است. آناً حرکت کردم و پس از چند ساعت طى مسیر، خود را به تهران رساندم. اولین نفر از مسؤولان کشور بودم که شاید حدود ده ساعت پس از بروز حادثه، بالاى سر ایشان حاضر شدم.

روزهاى نگران‌کننده و سختى را گذراندیم. خدمت امام(ره) رفتم و هنگامى که نزدیک تخت ایشان رسیدم، منقلب شدم و نتوانستم خودم را نگهدارم و گریه کردم. ایشان تلطف فرمودند و با محبت نگاه کردند. بعد چند جمله گفتند که چون کوتاه بود، به ذهنم سپردم؛ بیرون آمدم و آنها را نوشتم.

در آن لحظاتی که امام(ره) ناراحتى قلبى پیدا کرده بودند، ایشان انتظار و آمادگى براى بروز احتمالى حادثه را داشتند، بنابراین مهمترین حرفى که در ذهن ایشان بود، قاعدتاً مى‌باید در آن لحظه‌ى حساس به ما مى‌گفتند. ایشان فرمودند: « قوى باشید، احساس ضعف نکنید، به خدا متکى باشید، «اشدّاء على الکفّار رحماء بینهم» باشید، و اگر با هم بودید، هیچ‌کس نمى‌تواند به شما آسیبى برساند». به نظر من، وصیت سى‌صفحه‌ای امام (ره) مى‌تواند در همین چند جمله خلاصه شود.

قابل ذکر است که این نشریه در تیراژ ۱۰۰۰ عدد و جهت توزیع در ائمه جمعه اهل سنت استان سیستان و بلوچستان می باشد/

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: