۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 1,340 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۸۹

محکومیت حادثه تروریستی زاهدان توسط ائمه جمعه اهل سنت شهرستان ایرانشهر

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ائمه جمعه و مدیران مدارس اهل سنت شهرستان ایرانشهر هرکدام در بیانیه های جداگانه حادثه تروریستی در مسجد جامع زاهدان را به شدت محکوم نمودند .

 مولوی عبدالصمد دامنی ، امام جمعه مسجد حقانیه  و مدیر حوزه علمیه حقانیه شهرستان ایرانشهر:

ریختن خون انسان مسلمان بی گناه یکی از بدترین گناهان است ، در حالیکه اسلام بر رعایت حق و حقوق دیگران و عبادتگاه های غیر مسلمانان تأکید می کند آیا درست است که در مسجد و خانه خدا که مسلمانان دور هم جمع می شودند و به عبادت می پردازند اینگونه حرکتها یی صورت بگیرد ؟

دین اسلام به مسلمانان حیات طیبه می دهد و نظام اسلامی نیز عزت و افتخار به ما داد  آنها ئیکه با اینگونه حرکات زشت تلاش می کنند که بین مسلمانان تفرقه بیاندازند ، بویی از انسانیت نبرده اند ، اینها ایادی استکبار و اسرائیل غاصب هستند ، اینها با مردم هیچ نسبتی ندارند.

 ما اهل سنت انزجار خود را از اینها اعلام می داریم ، ای مردم آگاه باشید از دسیسه این مستکبران ، جوانان خودتان را آگاه کنید ، جهاد در اسلام دستور عظیمی است اما بر علیه آمریکا و اسرائیل ، آنهم به دستور رهبر و علمای بزرگ ، نه ریختن خون برادر مسلمان .

دشمنان اسلام بدانند هرچه خون ما ریخته شود ما بیشتر از توطئه آنان آگاه می شویم ، اتحاد و وحدت و انسجام ما بیشتر می شود زیرا ما می دانیم عزت ما در گرو اتحاد و وحدت ماست . دشمن به دنبال تفرقه است ، خدارا شکر علمای شیعه و سنی و مسئولان خود این حرکت را محکوم کرده اند، و مردم هم باید دلسوز باشند زیرا اینگونه افراد دلسوز ما نیستند، خانواده ها مواظب فرزندانشان باشند تا گرفتار این افراد نشودند.

مولوی عبدالصمد کریمزایی ، امام جمعه مسجد فاطمه الزهراء ومدیر حوزه علمیه خدیجه الکبری  شهرستان ایرانشهر:

دشمن می خواهد با اینگونه حرکات زشت ، چهره اسلام را مخدوش کند ، اسلام دین رأفت و مهربانی است نه دین جنگ و خون ریزی. دشمنان اسلام می خواهند با اینگونه حرکات زشت از اسلام چهره خشن معرفی کنند ، اینگونه تحرکات عقلاً و شرعاً محکوم است و افرادی که خون مسلمانان بی گناه را بریزند نزد خداوند بخشوده نخواهند شد.

مولوی کریمزایی با بیان اینکه حرمت نگه داشتن مساجد بر هر مسلمانی واجب است گفت :

 دین اسلام بر حرمت نگه داشتن تمام عبادت گاه های غیر مسلمانان تأکید نموده است ، دیگر مساجد ، جای خودشان را دارد .

 در زمان فتح بیت المقدس خلیفه مسلمانان به سپاه اسلام  اعلام کرد که به عبادتگاه های غیر مسلمانان کاری نداشته باشند . این است دین اسلام ، اگر ما مسلمان هستیم و پیرو دستورات نبی مکرم (ص) اسلام هستیم باید الگوی خودمان را رسول خدا و صحابه آن قرار دهیم نه اینکه جیره خوار استکبار باشیم.

پیامبر اسلام وقتی که در جنگ اسیر گرفته بودند به نیروهای خودشان فرمودند : حرمت اسیران را نگه بدارید ، هرچه خودتان می خورید به آنها هم بدهید ، اسلام این را به ما آموخته نه اینکه بنام اسلام در خانه خدا برویم و برادران دینی خودمان را به شهادت برسانیم.

جامعه اهل سنت این حرکت تروریستی را محکوم می کند و از مسئولان می خواهیم که عوامل آنرا شناسایی و به سزای اعمالشان برسانند ، به مردم عزیز استان هم توصیه می کنم که هوشیار باشند و مواظب تحرکات عوامل دشمن که به دنبال ایجاد تفرقه هستند باشند.

مولوی عبدالسلام ملازاده امام جمعه مسجد النبی  ومدیر حوزه علمیه صدیقیه شهرستان ایرانشهر:

 

کسانیکه خون انسانهای  بی گناهی را بریزند ، جایشان در قعر جهنم است، حادثه اسفناک مسجد جامع زاهدان از سوی هر مسلمانی محکوم است .

وی در ادمه گفت: کفر جهانی در رأس آن آمریکا و اسرائیل تلاش می کنند بین مسلمانان تفرقه بیاندازند و بر آنها هیچ فرقی نمی کند چه در پاکستان باشد ویا در عراق ، افغانستان ، فلسطین و یا ایران اما مسلمانان باید هوشیار باشند ،پیامبر اکرم  سرور کائنات فرموده اند  :کفر همیشه در صدد تفرقه انداختن بین امت اسلامی است ، در این زمان حساس باید مردم هوشیار باشند ، اتحاد و وحدت و اخوت خودشان را حفظ کنند ، این اخوت و برادری برای دشمنان یک شکست است و آنها از وحدت بین امت اسلامی حراس دارند. در سیستان و بلوچستان مردم در کنار هم برادروار زندگی می کنند ، اما دشمنان می خواهند این اخوت را از بین ببرند ، ای مردم هوشیار باشید  و بهانه به دست دشمن ندهید چونکه دسیسه های دشمن به خاطر درگیر کردن سنی و شیعه است .

مسئولان امر باید عوامل این حرکت را شناسایی کنند ، خانه خدا خانه امن برای مسلمانان است ، این جنایت محکوم است، خداوند مجروحین این حادثه را شفاءبدهد و ما به خانواده شهداء نیز تسلیت می گوئیم.

مولوی محمد طیب ملازهی  ، امام جمعه مسجد نور  و مدیر حوزه علمیه شمس العلوم شهرستان  ایرانشهر:

 

حادثه تروریستی مسجد جامع شهرستان زاهدان قلب هر انسانی را به درد می آورد به چه جرمی خون افراد بی گناه ریخته می شود؟ با چه مجوز شرعی ، دست به این عمل ننگین   می زنند؟ جواب خون شهدای مظلوم و خانواده های داغدیده را چه کسی می دهد؟

نوکران آمریکا و منافقان کوردل بدانند که عمل شنیع آنان به شدت محکوم است و نمی توانند با این ترورهای کور در صف اتحاد و همدلی مردم ، خللی ایجاد کنند و همچنین اعمال تروریستی آنها، مورد محکومیت همه ملت ایران خصوصاً علماء و روحانیت اهل سنت و قوم بلوچ می باشد.

 

برچسب ها:

, , , , , , ,ارسال نظر: