۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 997 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۸۹

محکومیت حادثه تروریستی زاهدان توسط ائمه جمعه اهل سنت شهرستان سرباز

  به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر ائمه جمعه اهل سنت شهرستان سرباز هر کدام در خطبه های نماز جمعه این هفته حادثه تروریستی در مسجد جامع زاهدان را محکوم نموده وخواستار برخورد با عوامل آن شدند .

  مولوی عثمان فقیر زاده امام جمعه و قاضی شهرستان سرباز:

آمریکا و انگلیس دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین هستند و هیچ زمانی دست از شیطنت برنمی دارند و همیشه به دنبال تفرقه بین مسلمین یعنی شیعه وسنی هستند ، آنها با تربیت بسیاری از فریب خوردگان می خواهند جنگ و خونریزی بین برادران شیعه وسنی ایجاد شود ، این حرکت های تروریستی و عمل انتحاری توسط افرادی صورت می گیرد که از انسانیت خارج هستند.

 اینها نه شیعه هستند و نه سنی، این حرکت دشمنان اسلام که مسلمین را در مساجدبه خاک و خون می کشند باید پاسخ داده شود. ما این حرکت را شدیداً محکوم می کنیم و از مردم می خواهیم هوشیار و بیدار باشند تا فریب دشمنان اسلام را نخورند .

مساجد خانه های خداوند و محل امن برای انسانهاست کسی که به مساجد و به نمازگزاران حمله می کند از انسانیت خارج است.

مولوی شیر دل حسن زهی امام جمعه باتک شهرستان سرباز:

امروز دشمنان اسلام بالاخص دشمنان ایران اسلامی به شدت ناراحت و عصبانی هستند و چشم دیدن ترقی و پیشرفت کشور مارا ندارند، آمریکا و انگلیس قدرت حمله نظامی به ایران را نداشته و نخواهند داشت . لذا دست به نیرنگ و دسیسه می زنند و این حرکات تروریستی از نیرنگهای آنهاست که نمازگزاران عزیز را در حال دعا و نیایش توسط از خدابی خبران به شهادت می رسانند، آنها بدانند ملت ما بیدار است و با ریختن خونها بیدارتر می شوند.

 

 

 

مولوی درویشی فکر  امام جمعه نسکند شهرستان سرباز: 

 برای ما بسیار دردناک است که مسلمانان در خانه خدا به شهادت برسند ، مسجد محل عبادت و نیایش و امن ترین محل برای همه انسانهاست ، ولی عده ای از خدا بی خبر که از انسانیت خارج شده اند دست به اعمالی میزنند که دشمنان اسلام خوشحال شوند ، این گروهک ها بدانند که مزدور آمریکا و انگلیس هستند. و حرکت ددمنشانه و حیوانی آنان توسط همه حوزه های علمیه ، علماء ، معتمدین  و مردم محکوم است.

 

مولوی عبدالواحد شیرخانزهی امام جمعه کافه بلوچی شهرستان سرباز:

در مسجد جامع برادران اهل تشیع ، باری دیگر دست پلید شیطان بزرگ آمریکا نمایان شد و با یک حرکت انتحاری تروریستی، بسیاری از نمازگزاران که در حال عبادت و دعا و نیایش بودند به خون خود غلطیدند و باری دیگر تشیع و تسنن برادرانه در ماتم نشستند.

ای مردم بدانید که شیطان بزرگ آمریکا دست از دشمنی بر نخواهد داشت و با این حرکتهای مذبوحانه می خواهند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند و هرکس این اعمال را انجام دهد به منزله خودکشی است و تا قیامت در آتش جهنم می سوزد، ما این جنایت را محکوم و خواستار برخورد قاطع مسئولین نظام با این ایادی استکبار می باشیم.

مولوی مصطفی جنگی زهی نائب امام جمعه حاجی آباد شهرستان سرباز:

 امروز جمهوری اسلامی ، حساسترین دوران خویش را پشت سر می گذارد و پیشرفتهای علمی و نظامی و غیره در ایران عزیز اسلامی باعث خشم و کینه توزی دشمنان اسلام شده است ، آنها سر به دیوانگی زده و بیش از حد عصبانی هستند و به ظن خود تنها راهی که برایشان باقی مانده است ایجاد اختلاف بین مذاهب در داخل کشور است که عوامل خود فروخته ای را پرورش دادند تا با انجام عملیات انتحاری،  باعث جنگ و خونریزی و اختلاف درونی شوند اما بدانند این مردم آگاه و بیدار هستند و تروریستهای جانی را به سزای اعمالشان می رسانند.

مولوی دوست محمد رئیسی امام جمعه نصیر آباد شهرستان سرباز:

این حرکت غیر انسانی و غیر اخلاقی موجب شده است تا قلوب مردم پر از خشم کینه و نفرت نسبت به آمریکا و انگلیس و مزدوران آنها شود، ما ضمن محکومیت این جنایت خواستار وحدت و همدلی اقشار مختلف جامعه هستیم.

مولوی رسولی زاده نائب امام جمعه مینان شهرستان سرباز:

سران گروهک تروریستی به سزای اعمالشان رسیدند ولی سران کفر و نفاق هنوز علیه ملت ما نیرنگ و توطئه میکنند و عده ای از عزیزان ما را در یک عملیات انتحاری به خاک و خون کشاندند ، کسانی که که این اعمال را انجام میدهند نه شیعه هستند و نه سنی ، آنها خودفروختگانی بیش نیستند که بویی از انسانیت نبرده و هدفشان ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی است ، اما با درایت علماء ، مسئولین و مردم ، آن مزدوران استکبارهیچ غلطی نمی توانند بکنند.

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: