۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 885 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳ آبان ۱۳۹۱

مراسم بزرگداشت شهدای وحدت در ایرانشهر برگزار شد

5465

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر مراسم سومین سالگرد سرداران شهید شوشتری، ولی فتح مرادی و جمعی از شهدای وحدت و گرامی داشت رحلت سردار لکزایی با حضور روحانیت تشیع و تسنن ، فرماندار، مسئولان ادارات و آحاد مردم دوم  آبان ماه در ایرانشهر برگزار شد.

سرهنگ «سارانی »، فرمانده نیروی مقاومت بسیج ناحیه سپاه ایرانشهر ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه وعرض تسلیت ایام شهادت امام باقر (ع)  و شهدای حادثه تروریستی چابهار به مقام و جایگاه والای شهیدان در نزد خداوند پرداخت و از انتشار کتاب زندگی‌نامه سردار وحدت، شهید ‘ولی‌فتح مرادی’ توسط سپاه این شهرستان خبر داد .

در ادامه حجت الاسلام ‘علیرضا اصغری’  امام جماعت مسجد المهدی زاهدان با اشاره به بزرگنمایی شبکه های بیگانه درباره برخی موضوعات بویژه اختلاف شیعه و سنی، گفت: این رسانه ها در هیچ برهه ای از زمان دلسوز مسلمانان نبوده و نیستند و تنها هدفشان اسلام هراسی و از هم گسیختگی انسجام امت اسلامی است.

وی افزود: رسانه های بیگانه با تشکیل جلسات به اصطلاح مناظره بین شیعه و سنی و پخش آن از شبکه های ماهواره ای تنها با احساسات دینی مردم بازی می کنند، دشمنان اسلام دلسوز شیعه و سنی نیستند بلکه هدف اصلی آنها تفرقه افکنی و سپس نظاره کردن اختلاف و به جان هم افتادن مسلمانان است.

وی بیان کرد: امروز گروهی از افراطیون مذهبی تلاش می کنند با اقدامات تروریستی بین مردم شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند که مسلمانان باید هوشیار باشند و مانع رسیدن دشمنان به اهدافشان شوند. وحدت و انسجام امت اسلامی هدف همه انبیای الهی بوده و هیچ یک از پیامبران اختلاف بین مسلمانان را جایز نمی دانستند.

اصغری همچنین با محکوم کردن ساخت و انتشار فیلم موهن و توهین آمیز نسبت به ساحت پیامبر اسلام (ص) گفت: دشمنان اسلام که اختلاف دیرینه با مسلمانان دارند تلاش می کنند با هر ترفندی آنان را در دنیا ضعیف جلوه دهند.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی به رهبری مقام عظمای ولایت تنها کشور اسلامی است که از کشورهای مظلوم مسلمان دفاع می کند و دشمنی استکبار با ملت ما نیز از همین قضیه نشات می گیرد.

در انتهای  مراسم کلیپ تصویری از شهدای وحدت پخش گردید.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: