۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 335 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

مردمی بودن نیروهای مسلح انقلاب اسلامی را سربلند کرد

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان  و امام جمعه زاهدان گفت: مردمی بودن نیروهای مسلح بویژه سپاه پاسداران، باعث شده که انقلاب اسلامی ایران پس از گذشت سه دهه همچنان سربلند والگویی برای سایر کشورها باشد.

 آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های  نماز جمعه مصلی قدس زاهدان با برشمردن ویژگی های نیروهای مسلح ایران گفت: نیروهای مسلح بویژه سپاه از متن مردم ولایت محور شکل گرفته اند که این ویژگی باعث شده ارزشهای انقلاب اسلامی ایران تاکنون حفظ شود.

وی بیان کرد: توجه به ارزشها و معیارهای دینی، بصریت، هوشیاری و برخورداری از بینش سیاسی نیروی مسلح و سپاهیان باعث شده که تاریخی ستودنی برای خود در ایران اسلامی به ثبت رسانند.

وی ولایی بودن نیروهای مسلح را از دیگر ویژگی های شاخص آنها برشمرد و گفت: عشق به ولایت در وجود تک تک نیروهای مسلح ایران اسلامی نهفته است و همواره فرمانبردار فرمانده کل قوا بوده اند.

آیت الله سلیمانی اضافه کرد: برخورداری از روحیه شهادت طلبی و ایثارگری نیروهای مسلح باعث شد که ارزشهای انقلاب اسلامی طی ۳۰ سال گذشته حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت دوم اردیبهشت ماه سالروز فرمان امام راحل مبنی بر تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه در اوایل انقلاب ماموریت حفظ نظم عمومی را عهده دار بود و به نحو مطلوب توانست فتنه های افراد ضد انقلاب و شرارت ها را در نقاطی چون کردستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان مدیریت و نقشه های دشمنان را ختثی کند.

وی افزود: با شروع جنگ تحمیلی سپاه پاسداران در کنار دیگر نیروهای مسلح افتخارآفرین بود و حماسه ها آفرید.

وی ادامه داد: پس از جنگ، سپاه افزون بر فعالیت های رزمی و آموزش نظامی، در عرصه های مختلف اقتصادی بویژه ساخت و سازها، تولیدات قطعات صنعتی، سدسازی، مدرسه سازی و سایر اقدامات عمرانی و سازندگی حضور پررنگی داشت و نقش بسزایی در توسعه کشور ایفا کرد.

امام جمعه زاهدان گفت: سپاه دیروز بر بسترهای تهدیدآمیز دشمن فایق آمد و سپاه امروز و فردا، با توجه به مقتضیات زمان و مکان کوشا و پرتلاش برای حفظ کیان ایران و ارزشهای انقلاب خود را آماده نگاه می دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با مطلوب شمردن اقدامات نیروی انتظامی برای حفظ امنیت در کشور گفت: برنامه ریزی نیروی انتظامی همواره بر اساس خرد جمعی انجام گرفته و این مهم رمز موفقیت این نهاد تاکنون بوده است.

وی همچنین از برگزارکنندگان همایش ملی شهرهای مرزی، چالش ها و رهیافت ها که طی روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، قدردانی کرد.

برچسب ها:ارسال نظر: