۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 721 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۱

مرز بندی بین ایمان و کفر شرط پیروی از پیامبر

image_20126151229181711

آیت الله سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در همایش «مبعث تجلی کرامت انسانی» که از سوی امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه برگزار شد، با اشاره به سالروز مبعث پیامبر(ص) وتجلی کرامت های انسانی   در مبعث گفت: افتخار ما این است که نبی مکرم اسلام سفر جسمانی و روحانی به ملکوت داشتند، و ملکوت عالم را به ایشان  نشان دادند.

وی عروج را یکی ازکرامت  های انسانی دانست وافزود ما نیز در نماز می توانیم معراج داشته باشیم و نماز معراج مومن است، اما معراج ما با معراج پیامبر از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به آیه «سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ» عنوان کرد: عبودیت و سفر آسمانی و معراج بالاترین مقام است که پایه آن از مقام عبودیت آغاز شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیامبر دارای منزلت و کرامتی بودند که به این مقام دست پیدا کردند، ما در سفر معنوی عمره باید به خُلق، رفتار و زندگی عادی و بشری پیامبر تاسی کنیم.

وی با اشاره  به جنبه امری و خلقی پیامبرگفت مقام عالم خلقی پیامبر در این نکته مشخص شده است که خداوند به ایشان فرمود به مردم بگو تو هم بشری مثل آنها هستی و مقام امری پیامبر در این است که به ایشان وحی شد.

امام جمعه زاهدان با ذکر اینکه در مدینه باید درس بیاموزیم و سپس در بازگشت آن را در زندگی عملیاتی کنیم، عنوان کرد: اولین شرط تبعیت از پیامبر این است که میان ایمان و کفر مرزبندی کنیم، نسبت به جامعه ایمانی و جامعه کفر دو رسالت متفاوت داریم.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان افزود: تبیین رسالت ما نسبت به کفار در این نکته نهفته است که طبق قرآن کریم «اشدا علی الکفار» باشیم، نرمش در برابر کفار همراهی ما را با پیامبر قطع خواهد کرد، همچنین باید در میان خود با مهر و محبت رفتار کنیم، پیامبر خود مبدا رحمت بودند.

وی با ذکر اینکه باید سیمای عبودیت در برابر خدا داشته باشیم، گفت: زائران با رکوع و سجود در این سفر در محضر پیامبر سیمای عبودیت را به نمایش می گذارند، تا مشمول فضل و رحمت الهی شوند.

وی رشد سیاسی و فکری و بصیرت کامل برای شناخت حق و باطل را ضروری خواند و افزود: قرآن تعصبات جاهلی را غلط دانسته و اعلام می کند، با بصیرت می توان حق را از باطل شناخت.

امام جمعه زاهدان با اشاره به شرایط امروز جهان اسلام عنوان کرد: ملت ایران چند دهه قبل به این بصیرت دست یافتند، امام(ره) دشمن واقعی را آمریکا دانستند و ملت ازایشان تبعیت کردند و امروز ملتهای اسلامی نیز به این بصیرت رسیده اند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اسلامیت و ایرانیت ما را به همدیگر وصل کرده است، گفت: اسلامیت موجب پیوند ما با پیامبر شده است و طبق حدیث «حب الوطن من الایمان» ما ایرانیت را نیز در کنار اسلامیت داریم.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: