۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 503 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۱

مصرف در ایران فاقد استاندارد است

80141253-2578885

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: شیوه مصرف هر نوع کالا، انرژی، مواد غذایی و سایر اقلام در کشور ما فاقد استاندارد لازم است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در آیین گرامیداشت هفته استاندارد که در اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود: به عنوان مثال در کشور ما مصرف در مواد غذایی مضر برای سلامتی مانند روغن و شکر بسیار بالاست.

وی بیان کرد: این در حالیست که مصرف مواد خوراکی مانند میوه، سبزیجات و گوشت سفید که برای حفظ سلامتی انسان بسیار مفید به شمار می رود، اندک بوده و در سبد غذایی خانوار جایی ندارد.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه مصرف دارو در کشور ما به طور متعادل انجام نمی گیرد، افزود: تجویز دارو از سوی پزشکان اغلب مطابق با نیاز بیمار نبوده و بسته بندی داروها نیز استاندارد نیست.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: استاندارد بیش از آنکه برای مسلمانان شناسنامه اقتصادی داشته باشد شناسنامه اعتقادی دارد چرا که اسلام برای هر نوع مصرف، رفتارهای اجتماعی و شیوه زندگی استانداردهایی معینی تعریف کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر بنا باشد دامنه استاندارد را به وسعت اسلام و زندگی بگسترانیم راه زیادی در پیش است که در این زمینه نیاز به بسترسازی داریم.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: امروز ایران اسلامی به لحاظ قدرت سیاسی در جهان سرآمد دیگر کشورهاست که باید به موازات ارتقا جایگاه خود در عرصه بین المللی به پیشرفت لازم در عرصه اقتصادی نیز دست یابد، در غیر این صورت بسیار آسیب پذیر خواهد شد.

وی اظهار داشت: ایران بازار جهانی بسیاری از محصولات از جمله پسته و فرش را که پیشتر در اختیار داشت، از دست داده به طوری که اکنون اقلام مشابه سایر کشورها بازار جهانی را قبضه کرده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بسیاری از کشورها از جمله چین و ژاپن سلایق مسلمانان را شناخته و مطابق با آن کالا تولید و وارد بازار مصرف می کنند به طوری که اکنون تولید بسیاری از کالاهایی که در انحصار کشورهای مسلمان بوده توسط این کشورها انجام می گیرد.

آیت الله سلیمانی افزود: ایجاد تحول در ظریف سازی، شناخت سلایق جهانی، برپایی نمایشگاههای مختلف و رعایت استانداردها بستر لازم برای گسترش دامنه استاندارد را در جامعه فراهم می کند

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: