۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 582 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

معرفی مقالات برتر همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی

hm061

با پایان یافتن سه نشست کمیسیون های بیست و چهارمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی مقالات برتر این همایش اعلام شد.

دبیر همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی ضمن اعلام این مطلب افزود: این همایش از ماه ها قبل فراخوانش برای اطلاع اهل قلم و محققین توضیع شد و به اطلاع استان های مختلف رسید.

حجت الاسلام والمسلمین احمد براتی تعداد مقالات ارائه شده به همایش را ۱۱۹ مقاله اعلام کرد و خاطرنشان ساخت : از این تعداد مقاله ی ارائه شده به همایش ۴۳ مقاله امتیاز لازم را بدست آورده و مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی در ادامه یکی از کارهای بسیار ارزشمند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان را برگزاری سالانه این همایش دانست و افزود: این جزء برجستگی های این همایش است که استمرار دارد و مقطعی نبوده و بیش از بیست سال استمرار پیدا کرده است.

وی در ادامه در خصوص موضوعات مختلف مقالات ارائه شده گفت: معمولاً در مباحث فقهی ، کلامی ، تفسیری ، تاریخی و اجتماعی احتمال ابهام و شبهات وجود دارد که این اصل در دستور کار قرار داشته است.

در پایان دومین روز از برگزاری همایش ، چهار مقاله به عنوان مقالات برجسته و برتر انتخاب شدند.

از این مقالات دو مقاله از  محققین و پژوهشگران اهل سنت ، مولوی غلامحسین محبی ( مدرس مدرسه دارالعلوم مکی زاهدان ) و شیخ عبدالعزیز قاضی زاده (از علمای برجسته استان فارس) و دو مقاله دیگر از محققین اهل تشیع حجت الاسلام والمسلمین جواد جعفری ( عضو هیات علمی پژوهشکده آینده روشن ) و دکتر عباسعلی اخوان ( عضو هیات علمی دانشگاه کاشان ) توانستند به عنوان برگزیدگان مقالات برتر این همایش انتخاب شوند.

در پایان لوح تقدیر و هدایای نفیسی به رسم یادبود به برگزیدگان اهداء شد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: