۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 680 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

ملاک انتخاب نباید قوم ، قبیله و مذهب باشد

6290

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر مولوی عبدالصمد دامنی مدیر مدرسه علمیه حقانیه و امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر در نشست هم اندیشی روحانیت تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر گفت : خداوند در آیه ۵۸ سوره نساء می فرماید: « إنّ الله یأمرکم أن تؤدّوا الأمانات إلی أهلها» همانا خداوند به شما فرمان میدهد که امانت ها را به اهل آن بدهید.

وی با تفسیر آیه فوق گفت : امانت الهی تنها پول ، مال و اشیاء ذی قیمت نمی باشند بلکه جسم انسان ، همسر ، فرزند و همگی اینها امانت های الهی هستند و یکی از مهم ترین امانت ها ، امانت مسئولیت است که خداوند آن را به عهده برخی می گذارد.

 

سخنان مقام معظم رهبری چراغ راه و تکلیف شرعی  است

مولوی عبدالصمد دامنی گفت: انسانها همانطور که مال یا اشیاء ذی قیمت خود را به دست هر کسی   نمی سپارند و در انتخاب امین دقت می نمایند در انتخاب رئیس جمهور و شورای شهر که می خواهد آینده چهار ساله کشور ، شهر و روستا ی خود را به آن بسپارد باید دقت نماید و شخص اصلح را برای این منصب انتخاب نماید.

مدیر مدرسه علمیه حقانیه ایرانشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب اصلح گفت: آنچه که ایشان برای ما می فرمایند بعنوان چراغ راه و تکلیف شرعی و دینی و گره گشای مشکلات است که همگی موظف عمل به آن هستیم .

ملاک انتخاب نباید قوم ، قبیله و مذهب باشد

وی گفت : در انتخاب اصلح نباید به قوم ، قبیله و مذهب اهمیت داد بلکه آنچه ملاک انتخاب می باشد اول تخصص لازم در کنار تدین و تقوی است که می تواند امانت دار خوبی در مدت ریاستش باشد.

 

در انتخاب و انتصاب مسئولیناصل شایسته سالاری ملاک است

امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر گفت : اینکه اینگونه تصور کنیم که رئیس جمهور ، وزیر ، وکیل ، عضو شورا یا مسئول اداره باید از فلان قوم و یا فلان مذهب باشد حرف اشتباهی است ، بلکه آنچه در انتخاب و مسئولیت مهم است اصل شایسته سالاری می باشد و هر کس که شایسته مسئولیت و شایسته انتخاب است باید در رأس کشور یا اداره ای قرار بگیرد .

 

انتخابات سهیم شدن در آینده ای سیاسی خود و کشور

وی گفت : ملت ما درسال حماسه سیاسی و اقتصادی به امید خداوند همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن که حماسه آفریدند در این انتخابات با حضور صد درصدی خود حماسه بزرگ در جهان خلق می کنند و سابقه این ملت گواه حرف من است.

عبدالصمد دامنی انتخابات را سهیم شدن شهروندان در آینده ای سیاسی خود و کشور خواند و گفت : جامعه اهل سنت همچون گذشته در کنار برادران شیعه در خلق حماسه سیاسی ، محکم و استوار و پیرو مقام معظم رهبری ایستاده است .

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: