۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 830 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۱

من در ایرانشهر احساس غریبی و غربت نداشتم

1ss1.jpg

رهبر معظم انقلاب از زمان تبعید در سال ۱۳۵۶ توسط رژیم ستم شاهی به ایرانشهر و میهمان نوازی گرم شیعه و سنی از ایشان، علاقه خاصی به مردم این شهرستان پیدا کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همانگونه که در بیاناتشان فرمودند ‘من در ایرانشهر احساس غریبی و غربت نداشتم’ یک ارتباط عاطفی و بسیار صمیمی با مردم این شهرستان برقرار کردند.

وی افزود: معظم له سیستان و بلوچستان را استان خاطره ها معرفی کردند و در سفرشان به این استان تصمیم گرفتند با عزیمت به ایرانشهر در خانه قدیمی محل تبعیدشان، با مردم و علمایی که در آن دوران در کنارشان بودند، دیدار کنند و در این دیدار هر یک را با نام یاد می کردند.

وی ادامه داد: مردم ایرانشهر بویژه علما و اندیشمندان شیعه و سنی ایرانشهر نیز از همان زمان تاکنون علاقه بسیار زیادی نسبت به معظم له پیدا کرده اند و همواره نام ایشان را با احترام زیادی بیان می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رژیم ستم شاهی که فکر می کرد ایرانشهر به سبب سکونت اهل سنت محل مناسبی برای تبعید رهبر معظم انقلاب است و این روحانی مجاهد شیعه در تنگنای اجتماعی و عاطفی قرار خواهد گرفت، ایشان را به این شهر تبعید کرد اما غافل از این بود که محبت و صمیمت مردم و احساسات پاک مذهبی آنان خیلی زود باعث پیوند بسیار دوستانه و صمیمی بین ایشان و مردم ایرانشهر شد.

وی افزود: این پیوند به حدی بود که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری طرح اولیه هفته وحدت در سال ۵۶ و در ایرانشهر شکل گرفت اگر چه با بروز سیل در آن سال این آیین انجام نشد اما بعدها توسط ایشان و با اعلام حضرت امام (ره) به عنوان یک دستاورد انقلاب اجرایی شد.

دانشی در ادامه این گفت وگو اظهار داشت: به منظور گرامیداشت سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در ایرانشهر به عنوان تبعید در ۲۸ آذر سال ۱۳۵۶ همایش خورشید ولایت از دو سال پیش در این شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: سومین همایش خورشید ولایت در ۲۸ آذر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مقامات کشوری و استان به همراه علما و اندیشمندان شیعه و سنی استان در مصلای حضرت فاطمه زهرا (س) ایرانشهر برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: برپایی نمایشگاهی از آثار هنری همراه با عرضه محصولات فرهنگی به مدت یک هفته توسط دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایشگاه عکس با موضوعیت مقام معظم رهبری از برنامه های جنبی این همایش در مصلای ایرانشهر است.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: