۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 528 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۱

موفقیت غرب در جنگ نرم علیه کشورهای اسلامی

80141253-2578885

80141253-2578885

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: دشمنان اسلام به کمک هزینه و سرمایه گذاری کلان در جنگ نرم و رواج فرهنگ غربی در کشورهای اسلامی موفق بوده و پیشرفت کرده اند.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در همایش یک روزه ائمه جمعه و اعضای ستادهای نماز جمعه سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: دشمنان برای رواج فرهنگ غربی و انحراف سبک زندگی اسلامی سرمایه گذاری های زیادی از طریق فضاهای مجازی و رسانه ها انجام داده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: استکبار و سایر دشمنان همواره رصد می کنند که این هجمه ها و تلاشهایشان چه تاثیری در سبک زندگی و اخلاق و رفتار مسلمانان از جمله در ایران داشته است.

آیت الله سلیمانی گفت: اگر با دقت و از سر انصاف داوری کنیم می بینیم که دشمنان اسلام و ایران در این عرصه پیشرفت های زیادی داشته اند بنحوی که نوع زیست جوامع ما در هزاره سوم شبیه آش شله قلمکار شده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان کرد: در شرایط زندگی امروز جوامع اسلامی نیز جنبه های مختلف فرهنگی وجود دارد، مثلا جامعه ایرانی بخصوص طبقه متوسط از سبک و سیاق زندگی ایرانیان رنج می برد چرا که تفکر و تجلی تمام عیار اسلامی در آن وجود ندارد، یک فرد ایرانی در عین حال که می خواهد مسلمان باشد اما تلاش می کند که به سبک غربی ها راه برود، حرف بزند، لباس بپوشد و غذا بخورد و در قواعد و آداب و رسوم دموکراسی غربی خودش را آراسته کند و به نوعی روشنفکر گونه باشد.

آیت الله سلیمانی خاطرنشان کرد: این در حالیست که قرآن کریم نوید می دهد که اسلام عزیز خود دارای سبک و سیاق زندگی شایسته و مطلوبی است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: پیامبران در حوزه عمل، دین، رفتار و کردار مردم را به سبک و سیاق زندگی شان آشنا می کردند اینکه علمای بزرگ اسلامی شرط نبوت را عصمت می دانند بر همین اساس است که رفتار و کردارشان باید معصومیت داشته باشد تا برای جامعه اسوه حسنه و الگو باشند.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی کشور در سال ۸۱ به شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سپرده شد، گفت: رهبر معظم انقلاب مطالباتی را در این عرصه به شورای سیاست گذاری و جامعه محول کردند اما آنگونه که مورد نظر معظم بوده است، اجرایی نشده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان از جمله مطالبات مطرح شده از سوی ولی امر مسلمین را تهیه نقشه مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور، کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی و بحث تولید علم ذکر کرد و افزود: اگر چه بخشی از مطالبات رهبری عملی شده اما بخش مهمی هنوز اجرایی نشده است.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: از جمله مطالبات رهبری که بیان فرمودند بحث سبک زندگی اسلامی با ۲۰ سووال اساسی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: با وجودی که دستگاههای فرهنگی زیادی در کشور از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اسلامی شدن آموزش، شورای فرهنگ عمومی، شورای هنر، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و مرکز فرهنگی غنی و عمیق کشور یعنی حوزه های علمیه شیعه و سنی و تریبونهای نماز جمعه برای تبیین این هدف بلند و ارزشمند داریم اما آنچنان که شایسته و انتظار بوده کار نشده است.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: البته شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون در خیلی از زمینه ها گامهای خوبی برداشته است اما به برخی مسائل فرهنگی کمرنگ پرداخته شده که در این زمینه حوزه ها می توانند بهتر و بیشتر ورود پیدا کنند.

امام جمعه زاهدان گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند امروز فرهنگ جامعه ما مظلوم است زیرا در نظام اسلامی ما آنگونه که باید به مسائل فرهنگی پرداخته نشده است در حالی که باید به سبک زندگی اسلامی به شکل مطلوب پرداخته شود.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: اگر قرار است سبک زندگی اسلامی پیاده شود باید به اهرم های زمان و مکان و آداب اسلامی توسط حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی توجه ویژه صورت گیرد.

همایش ائمه جمعه و اعضای ستادهای نماز جمعه سراسر سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه با حضور رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در سالن اجتماعات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت این استان در زاهدان برگزار شد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: