۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 938 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۱

عدالت محوری شاخصه اصلی مدیریت است

مولوی نذیر احمد سلامی

 

نماینده اهل سنت مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت محوری شاخصه اصلی مدیریت مطلوب و شایسته در جامعه اسلامی است.

مولوی ‘نذیر احمد سلامی’ در آیین معرفی استاندار سیستان و بلوچستان که با حضور وزیر کشور در تالار فردوسی دانشگاه زاهدان برگزار شد، افزود: رهبر معظم انقلاب همواره مدیران را به رعایت انصاف و عدالت توصیه می کنند تا آن را سرلوحه امورشان قرار دهند.

وی بیان کرد: عدالت ممکن است بدون پیروی از موازین اسلامی در جامعه محقق شود اما دین اسلام و قوانین اسلامی بدون عدالت به معنای واقعی در جامعه تحقق نمی یابد و هیچ نظامی بدون عدالت پایدار نخواهد ماند.

وی با اشاره به احراز پست ها و مسوولیت ها از دیدگاه قرآن و اسلام گفت: در روایاتی که از پیامبر مکرم اسلام نقل شده، آمده است اگر فردی خود متقاضی منصبی باشد و با نیرنگ به مقامی دست یابد دیگر از جانب خداوند برای موفقیت و پیروزی وی ضمانتی وجود ندارد.

مولوی سلامی افزود: به استناد همین روایات، اگر احراز منصب و مقام براساس شایستگی و تخصص فرد انجام گیرد خداوند وی را مورد لطف خود قرار می دهد و در پیشبرد امور همراهیش می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از دیدگاه علی ابن ابیطالب (ع)، ارزش پست و مقام از یک کفش نیز کمتر است مگر اینکه فرد بواسطه منصب خویش مظلومی را از ستم نجات داده و حقی را مطالبه کرده باشد.

امام جمعه زابل نیز در این آیین گفت: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی از ترفندهای دشمن برای جلوگیری از توسعه سیستان و بلوچستان است که با پیروی از رهنمودهای رهبری و تحکیم وحدت و برادری، حرمت داری و رعایت حقوق یکدیگر می توان استانی آرام، آباد و توسعه یافته داشت.

حجت الاسلام سید ‘کاظم طباطبایی’ افزود: احترام به اقوام و مذاهب و ترویج این فرهنگ در جامعه باعث ایجاد مهر و الفت در دل جوانان شیعه و سنی و خشکاندن ریشه های کینه و تفرقه می شود.

وی بیان کرد: رسالت علما برای حفظ وحدت در جامعه و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب از وظایف مسوولان سنگین تر است و باید در این زمینه کوشا باشند.

وی اظهار داشت: اعتمادسازی، داشتن نگاه واقع بینانه به مسایل، برخورد منطقی و عقلانی با چالش ها و مشکلات، پرهیز از بزرگنمایی اتفاقات و سوء ظن ها، ایجاد وحدت رویه در اقدامات و پیدا کردن راه حل برای مشکلات از مواردی است که رعایت آن از سوی مسوولان سیستان و بلوچستان زندگی آرام توام با امید را برای مردم منطقه به ارمغان می آورد.

 

برچسب ها:ارسال نظر: