۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 576 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۲

نامگذاری امسال ترکیبی از مجموع نامگذاریهای دوران گذشته

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان گفت : پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب آیینه تمام نمای مطالبات معظم له از مسوولان و مردم در روند اداره نظام اسلامی تلقی می شود.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای قدس زاهدان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به عنوان مسوول نظام و کانون مطالبات مردم وظیفه تعمیم کارکردها و وظایف قوای سه گانه را بر عهده دارند.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری برای امسال شعار ‘نامگذاری’ را مطرح فرمودند، افزود: نظام الهی ما که نظام مردم سالاری دینی است در خدمت عامه مردم خاصه مستضعفان و محرومان جامعه قرار دارد و به همین سبب رهبر معظم انقلاب هر سال یک نوع راهبردی برای نظام در دستور کار قرار می دهند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: دستگاههای اجرایی، قانون گذاری و قضایی باید با تدارک طرحها، لوایح، آیین نامه ها و مقررات اداری در مسیر تحقق این راهبردها حرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این میان رسانه های ارتباط جمعی و دستگاههای تبلیغی باید نه شعاری بلکه با عملیاتی کردن رهنمودها و تحلیل عمیق تلاش کنند تا فرمایشات رهبر معظم انقلاب غریب و مهجور نماند.

آیت الله سلیمانی با تشریح نامگذاری های ۲۰ سال گذشته توسط مقام معظم رهبری گفت: معظم له بر اساس شرایط و موقعیت های خاص هر سال این نامگذاری را انجام می دهند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: امسال با توجه به انتخابات سرنوشت ساز در کشور ‘حماسه سیاسی’ و ضرورت استراتژیکی جامعه در عرصه اقتصادی ‘حماسه اقتصادی’ نامگذاری کردند.

وی افزود: نامگذاری امسال ترکیبی از مجموع نامگذاریهای دوران گذشته است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان اظهار داشت: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی امسال با حضور حداکثری در صحنه انتخابات حماسه سیاسی دیگری را خلق خواهند کرد و با مدیریت صحیح برای بهره برداری بهینه از امکانات و ظرفیت های موجود کشور و رسیدن به مرز خودکفایی، حماسه ساز اقتصادی خواهند شد.

امام جمعه زاهدان با اشاره به تقارن ایام نوروز با دهه فاطمیه (س) بر حرمت گذاری این ایام تاکید کرد و گفت: برای حرمت داری ایام فاطمیه (س) در عید ملی باید به نوعی رفتار و عمل شود که شرمنده ائمه اطهار (ع) بویژه ولی امر مسلمین (عج) نشویم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با گرامیداشت روز جهانی هواشناسی و روز ملی پاکستان، اظهار داشت: کشور پاکستان در سال ۱۹۴۰ با دلاور مردی محمد علی جناح و سایر مبارزان، استقلال خود را بدست آورد که این روز را به دولتمردان و ملت کشور دوست و همسایه تبریک می گوییم.

عضو خبرگان رهبری سالروز در گذشت آیت الله محمد تقی بافقی و علامه سید اسماعیل صدر را گرامی داشت.

آیت الله سلیمانی از خدمات ارزشمند دولت در سیستان و بلوچستان تقدیر کرد و گفت: خدمات شایسته و ارزشمند دولت بویژه اجرای خط لوله صلح با اعتبار ۵۰۰ میلیون دلار و صدها طرح بزرگ و کوچک دیگر قابل تقدیر است.

امام جمعه زاهدان از ارتقا چهار بخش استان به شهرستان شامل ‘قصر قند، میرجاوه، هامون و نیمروز’ قدردانی کرد.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: