۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 586 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۱

نبی مکرم اسلام(ص) برای عالم بشریت رحمت است

80141253-2578885

80141253-2578885

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: یگانه گیتی عالم بشریت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) برای انسان ها رحمت و برکتی بی مانند است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نمازجمعه زاهدان با تسلیت رحلت رسول مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسین مجتبی (ع) افزود: خداوند تمام فضلیت های هستی را از سر موهبت به پیامبر اکرم(ص) این نازنین آفرینش عطا فرمودند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: خردها از توصیف کرامات نبی مکرم اسلام(ص) ناتوان اند و همه انسان ها در برابر ایشان زانوی اجز بر زمین می زنند.

عضو خبرگان رهبری گفت: رسول مکرم اسلام(ص) آفریده شدند تا انسانیت را با زیباترین و جامع ترین چهره و دقیق ترین معنای خود در سیمای عالم تجسم ببخشند و فرشتگان در برابر عظمت این بزرگوار به سجده در آیند.

آیت الله سلیمانی افزود: پیامبر اسلام(ص) شخصیتی است که برای نبوت و رسالت به دنیا آمدند و برای آوردن عالی ترین، بهترین، کاملترین و زیباترین مکتب آفریده و به پیامبری مبعوث شدند تا انسان ها را از پلیدی، زشتی و خواهش های نفسانی و از تعصبات قومی، قبیله و عقیدتی نجات دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیامبر خاتم برای اقامه عدل، ستیز با ستمگران، یاری رساندن به ستم دیدگان و کمک به محرومان مبعوث شدند، گفت: نبی مکرم اسلام(ص) به جهان نورانیت بخشیدند، به عالم هستی نشاط دادند و انسانیت را برای انسان ها معنا کردند.

امام جمعه زاهدان همچنین شهادت امام حسن مجتبی(ع) را به مومنان تسلیت عرض کرد و اظهار داشت: عبادت و بندگی مهمترین خصوصیت امام حسن(ع) بحساب می آید بگونه ای که رنگ رخسار آن بزرگوار در زمان اقامه نماز یا وضو با یاد خداوند باری تعالی به زردی می گرایید.

آیت الله سلیمانی گفت: مساله عبادت و بندگی در برابر خداوند متعال رمز پیشرفت اولیای الهی و زمینه ساز رسیدن به اوج کمالات در میان مومنان واقعی و وسیله ای برای فتح قله سعادت است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته وقف افزود: امیدواریم مردم به سنت حسنه وقف بیش از گذشته توجه ویژه داشته باشند و توفیق پیدا کنیم تا ناممان همانند معصومان و پیشوایان در زمره واقفان ثبت شود.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: