۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 768 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۱

نشست تبیین عملکرد نهاد

NewsImage.aspx

 

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان وبلوچستان آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ روز یکشنبه در نشست تبیین عملکرد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: به دلیل سپردن دو مسوولیت ‘نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه’ و ‘نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان’ به یک فرد، همواره مجموعه دوم به دلیل بیشتر مطرح بودن حوزه فعالیت نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه، مورد بی توجهی از سوی مسوولان قرار می گیرد.

عضو خبرگان رهبری گفت: آمیختگی دو جایگاه نمایندگی ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان، موجب کمرنگ شدن جایگاه مجموعه دوم در بین مدیران ادارات و دستگاه های دولتی شده است.

ایشان با اشاره به فعال بودن دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در شهرستان های زاهدان، ایرانشهر، سراوان و چابهار ادامه داد: گسترش و ارتقای فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و علمی جامعه اهل سنت سیستان و بلوچستان مهمترین هدف این نهاد است.

امام جمعه زاهدان گفت: هم اکنون مسوولان دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان مستقر در شهرستانهای سیستان و بلوچستان توانسته اند تا حدودی با برقراری تعاملات و نشست های مختلف با مسوولان و عموم مردم جایگاه مناسبی را برای این نهاد در منطقه تبیین کنند با این وجود متاسفانه در مرکز استان هنوز در این ارتباط مشکلاتی وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نمایشگاه دستاوردهای نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با هدف شناخت و معرفی عملکرد این نهاد به اقشار مختلف جامعه در زاهدان برگزار شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: ارزیابی عملکرد همکاران دفاتر اهل سنت در این نمایشگاه به افزایش روحیه و تلاش بیشتر آنان کمک شایان توجهی می کند.

آیت الله سلیمانی افزود: در این نمایشگاه حوزه های مدیریت آموزش و پژوهش، مدیریت فرهنگی و روحانیون، جماعات تبلیغی، اداری و مالی، طوایف و قبایل، روابط عمومی و دفتر ایرانشهر بخشی از فعالیتهای خود را به نمایش گذاشته اند.

معاون امنیتی – انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: حمایت همه جانبه حوزه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان از فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و علمی در منطقه قابل تقدیر است.

‘جلال سیاح’ افزود: تعامل و همکاری همه جانبه این نهاد با علما و روحانیون اهل سنت سیستان و بلوچستان نقش موثری در خنثی سازی توطئه های مختلف دشمنان برای ایجاد اختلافات مذهبی، قومی و عقیدتی دارد.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری اظهار داشت: آگاهی و روشنفکری نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و اقدامهای هوشمندانه ایشان موجب استحکام وحدت شیعه و سنی و جلوگیری از فتنه انگیزی ها و تفرقه افکنی های مختلف قدرت های استکباری و سایر بدخواهان نظام جمهوری اسلامی در منطقه شده است.

در ادامه این نشست ‘حامد علی مبارکی’ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار و دکتر ‘عیسی پیری’ رییس دانشگاه پیام نور استان از عملکرد شایسته و اقدامهای موثر فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تقدیر کردند.

معاونان ‘امنیتی- انتظامی’، ‘برنامه ریزی’ و ‘توسعه مدیریت و منابع انسانی’ استاندار سیستان و بلوچستان، مدیران دستگاه های اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و روحانیون شرکت کننده در نشست هماهنگی و همفکری دستگاههای مسوول امور فرهنگی و تبیین عملکرد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در پایان از نمایشگاه دستاوردهای این نهاد دیدن کردند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: