۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 991 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۱

نشست علما و فرهیختگان مناطق مشترک تشیع و تسنن

4343434

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر نشست هم اندیشی علما و فرهیختگان مناطق مشترک تشیع و تسنن جنوب استان سیستان و بلوچستان با موضوع تبیین افکار و اندیشه های فرق انحرافی روز دوشنبه از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق در ایرانشهر برگزار شد.

در ابتدا با قرائت قرآن کریم توسط حجت الاسلام رشیدی مراسم آغاز و حجت الاسلام والمسلمین نارویی مسوول دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور با تقدیر از حجت الاسلام والمسلمین براتی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ، به اهمیت وحدت بین امت اسلامی پرداخت و گفت: دشمنان اسلام به اشکال مختلف و با ترفندهای گوناگون تلاش می کنند با پرداختن به مسائل مذهبی و دینی میان مسلمانان اختلاف ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نارویی از علما به عنوان چراغ راهنما و هدایت مردم یادکرد و افزود: با توجه به اینکه استعمار و استکبار تلاش می کنند با ایجاد تفرقه میان فرقه های مسلمان آنان را به جان یکدیگر بیندازند علما نقش بسیار مهمی در خنثی کردن این توطئه ها دارند.

وی ادامه داد: ما در استانی زندگی می کنیم که شیعه و سنی در کنار هم سالها زندگی کرده اند اما دشمن تلاش می کند با حیله گری، مسلمانان این منطقه را به جان یکدیگر بیندازد.

مسوول دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور گفت: دشمن با نفوذ در میان مسلمانان و راه اندازی جنگ نرم اعتقادات مذهبی مردم را هدف قرار داده و سعی دارد با ایجاد اختلاف میان مردمی که سالها در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته اند، آنان را با هم درگیر کند.

مولوی عبدالصمد کریمزایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نیز در این نشست با تقدیر از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور، گفت: توهین به مقدسات مسلمانان حرام است.

مولوی عبدالصمد کریم زائی با بیان اینکه اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی خواسته و اندیشه دشمنان است افزود: نتیجه اختلاف و تفرقه عذاب است.

وی سرچشمه وحدت را خداوند متعال، پیامبر گرامی (ص) کعبه، قرآن و نماز ذکر کرد و گفت: امتی که به این اصول اعتقاد دارند مسلمان و نزد خداوند محبوب هستند.

وی اظهار داشت: خدا را شکر در کشوری زندگی می کنیم که احکام اسلامی در آن جاری است و رهبری آن را آیت الله العظمی خامنه ای برعهده دارند که بر اوضاع دنیا مسلط هستند و توانسته اند با تدبیر ، بسیاری از توطئه های دشمنان علیه مسلمانان را خنثی کنند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم، ایران اسلامی امن ترین کشور جهان است در حالی که در کشور های دیگر اسلامی، مسلمانان حتی برای رفتن به مسجد ترس و هراس دارند.

همچنین در این نشست حجت الاسلام والمسلمین بزمانی امام جمعه بزمان به نقش علما در هدایت و راهنمایی مردم اشاره کرد و گفت: علما منشاء خیر و برکت در جامعه هستند.

حجت الاسلام عیسی بزمانی افزود: دشمنان برای مقابله با دین اسلام نقشه های شوم زیادی طرح کرده اند و برای رسیدن به اهداف خود از درون مسلمانان یارگیری می کند و برای او شیعه و سنی فرقی ندارد بلکه او اصل اسلام را هدف گرفته است.

وی اظهار داشت: فعال شدن ۱۰۸ شبکه خارجی علیه نظام جمهوری اسلامی فقط بخاطر این است که ایران اسلامی پرچم اسلام را برافراشته و بیداری اسلامی و قیام مردم علیه ظلم و ستم از ایران سرچشمه می گیرد.

فرماندار ایرانشهر نیز با اشاره به وجود نعمت ولایت فقیه در جمهوری اسلامی، گفت: به برکت نعمت ولایت فقیه تاکنون دشمنان در کشور به خواسته های شومشان نرسیده اند.

رحمدل بامری افزود: دشمن امروز با جنگ نرم وارد شده زیرا می داند توان مقابله رو در رو و نظامی را ندارد.

وی بیان کرد: اگر دشمنان با ایران اسلامی مخالفت می کنند بخاطر این است که کشور ما الگویی برای مقابله با استکبار و استعمار شده است.

فرماندار ایرانشهر گفت: دشمنان به دنبال اختلاف اندازی میان امت اسلام است و برای خنثی کردن این دسیسه ها علما نقش بسیار مهمی دارند.

وی افزود: راه اندازی جنگ طایفه ای و قبیله ای و کشتن برادر دینی و ریختن خون یکدیگر خواست دشمن است.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی علیزاده موسوی ریاست محترم پژوهشگاه حج و زیارت با تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق با اشاره به تاسیس فرق مختلف انحرافی توسط انگلیس در جهان اسلام گفت: کشورهای اروپایی در قرن ۱۹ سلطة خود را بر کشورهای اسلامی گستراندند. پیش گام تر از آنها بریتانیایی کبیر بود که هند، مصر، جزیره عرب، ایران را به خاطر منافع شخصی خودشان مورد هجوم مادی و سیاسی قرار داد.

وی گفت : قرن نوزدهم میلادی با قرون دیگر به خاطر ظهور حرکات دینی بین مسلمین، متمایز است. در این عصر انگلیس قادیانیه رادر هند و بابی گری را در ایران و وهابیت را در بلادعرب به وجود آورد.

دکتر سید مهدی علیزاده موسوی گفت: استعمارگران برای حضور دائم و همه جانبه در دول اسلامی و نیز برای عدم مقابله مسلمانان با آنان، صلاح کار را از یکسو در ایجاد عقاید انحرافی و مطابق با اهداف مورد نظرشان و نیز در از بین بردن روح جهاد حاکم بر همه مسلمین و از سوی دیگر در انهدام وحدت و یکپارچگی مسلمین دیدند. لذا آنها به ایجاد فرق باطله پرداختند.

ریاست پژوهشگاه حج و زیارت با اشاره به اینکه قادیانیه فرقه دست ساخته استعمار انگلیس است که برای تضعیف قدرت مسلمانان در جهان خصوصا منطقه هند و پاکستان و به منظور انحراف افکار مسلمانان و به یغما بردن منابع طبیعی آنها به وجود آمدبه نقد کامل این فرقه پرداخت.

وی با بررسی روند تاسیس و شکل گیری جریان وهابیت در شبه جزیره عربستان از نقش اساسی انگلیس در حمایت و به قدرت رسیدن این فرقه در عربستان پرداخت وگفت : تاریخچه فرقه ضاله وهابیت را ببینید که چه کسانی از آنها حمایت می‌کنند و پایگاه آنها کجا‌ست، در دامان انگلستان پرورش یافتند و در آغوش آمریکا زندگی می‌کنند.

وی انزجار و نفرت از این گروه تندرو و متعصب که بزرگترین جنایات را در حق رسول‌الله(ص) و اهل بیت او مرتکب شده‌اند، محدود به شیعیان ندانست و افزود:  این انزجار در جهان اهل تسنن نیز وجود دارد زیرا دست جنایتکار این فرقه بیشتر به خون اهل سنت آغشته شده است تا شیعه.

وی افزود: این گروه اقلیت دم از ناسازگاری با شیعیان و سنی‌ها می‌زند و یک میلیارد جمعیت مسلمان را کافر می‌داند .

تصاویر

0625  2179  2144  2141

2131  2127  2106  2100

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: