۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 594 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۱

نمازگزاران اهل سنت چابهار راهپیمایی اعتراض آمیز برگزار کردند

1

نمازگزاران اهل سنت چابهار بعد از برگزاری نماز جمعه با برپایی راهپیمایی اعتراض آمیز به مناسبت چهلمین روز شهادت دو جوان بسیجی در این شهرستان، اقدامات تروریستی در به شهادت رساندن مسلمانان را محکوم کردند.

امام جمعه اهل سنت چابهار با همراهی این نمازگزاران از مصلی اهل سنت تا محل شهادت این دو بسیجی در مسجد امام حسین (ع) این شهرستان گفت: اقدامات تروریستی با هدف تفرقه در راستای خواست دشمنان و استکبار جهانی است و این گونه حرکات پلید از نظر انسانی و اسلامی محکوم است.

مولوی ‘عبدالرحمان ملازهی’ با تقدیر از حضور گسترده اهل سنت چابهار در این راهپیمایی خودجوش با اشاره به اینکه مسلمانان از دیرباز در این دیار با وحدت و همدلی زندگی کرده اند، تصریح کرد: علما، روحانیون و فرهنگیان مسوولیت بسیار حساس و سنگینی در حفظ وحدت و هوشیاری شیعه و سنی مقابل دشمنان دارند.

به اعتقاد خطیب نماز جمعه اهل سنت چابهار باید بیش از پیش در جهت انسجام و اتحاد امت اسلامی تلاش کرد.

در این راهپیمایی اهل سنت چابهار با شعارهایی در حمایت از نظام جمهوری اسلامی، فریاد ‘ الله اکبر’ ، ‘ لااله الا الله ‘ ، ‘ شهیدان زنده اند الله اکبر ‘ ، ‘ ای رهبر آزاده – آماده ایم آماده ‘ ، ‘ حسین حسین شعار ماست – شهادت افتخار ماست ‘ سر دادند.

تروریستهای منحرف روز جمعه ۲۸ مهر ماه گذشته با هدف انفجار در جمع نمازگزاران شیعه مسجد امام حسین(ع) چابهار یکی از نوکران خود را مامور این اقدام پلید کردند که با هوشیاری نیروهای جان بر کف بسیجی حافظ انتظامات شناسایی شد اما هنگام فرار بر اثر انفجار جلیقه حاوی مواد منفجره، ‘ˈحامد بزیˈ و ‘ ˈمرتضی آسوده ‘ به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: