۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 848 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۲

نماز شکر مردم سیستان و بلوچستان

8878

مردم مومن و خداجوی سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی به شکرانه تلفات و خسارات اندک زلزله ۷/۷ ریشتری سراوان، پس از اقامه نماز جمعه، نماز شکر برگزار کردند.

تلفات اندک انسانی و خسارات جزئی مادی بر اثر زلزله بزرگ ۷/۷ ریشتری شهرستان سراوان که نه تنها در تمام شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان بلکه در کشورهای همسایه عربی، پاکستان، افغانستان و هندوستان نیز تاثیر گذار بود، موجب شکرگزاری مردم این استان شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان و استاندار این استان روز گذشته در بیانیه مشترکی از عموم مردم دعوت کردند برای شکرگزاری به درگاه احدیت، روز جمعه نماز شکر اقامه کنند.

مردم ولایت مدار این استان پس از اقامه نماز جمعه در مصلاها و مساجد به نماز شکر ایستادند و از آن همه لطف و عنایت پروردگار شکرگزاری کردند.

مردم شیعه و سنی زاهدان نیز در مصلای قدس و مسجد مکی و سایر مکانهای نماز جمعه اهل سنت پس از اقامه نماز جمعه، نماز شکر به جای آوردند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این آیین گفت: خداوند در قرآن کریم دو نوع گشایش و رفاه برای بشر در نظر گرفته که یک نوع آن برای خوبان، پاکان و مومنان است که آمیخته با برکت و موهبت های ثابت و پایدار مادی و معنوی است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ افزود: نوع دوم آن مساله رفاه و گشایش برای انسانهای بد و نااهلان و ناپاکان و کفار است که با برکت آمیخته نیست و گشایش موقتی و گذراست و مقدمه آن نیز خدا فراموشی است.

امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: اکنون که این همه لطف و عنایت الهی شامل حال مردم استان ما شده و زلزله ای با آن همه قدرت و بزرگی تلفات اندک و خسارات جزئی داشته است نباید از کرم و رحمت الهی غافل شویم بلکه بایستی همواره شکرگزار و قدردان پروردگار باشیم.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه ای به قدرت ۷/۷ ریشتر روز سه شنبه در شهرستان سراوان بوقوع پیوست و تاکنونن ۱۰ پس لرزه آن نیز منطقه را تحت تاثیر قرار داده است.

در این حادثه یک نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی که تنها سه نفر بستری و بقیه پس از درمان سرپایی مرخص شدند.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: