۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 546 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۱

نوروز عید پاکسازی فطرت انسان از زنگارهای دنیوی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان وبلوچستان گفت: از نوروز به عنوان عید پاکسازی فطرت انسان از زنگارهای دنیوی یاد می‌شود.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه زاهدان در مصلی قدس اظهار داشت: عید نوروز فقط عید ایرانیان نیست بلکه ریشه در تاریخ اسلام دارد.

وی افزود: در عید نوروز، انسان‌ها با پروردگارشان پیمان توحید، منعقد کرده و در واقع نوروز روز میثاق و تجدید پیمان با رسالت امامت است.

خطیب جمعه زاهدان بیان کرد: عید نوروز یادآور تاریخ اعتقادی و شرعی ما ایرانیان در گذشته است.

سلیمانی ادامه داد: با نو شدن سال، نخستین تحولات طبیعت هم اتفاق می‌افتد و دنیا چهره زیبایی به خود می‌گیرد.

وی تصریح کرد: همان‌گونه که سال نو می‌شود و بهار پدید می‌آید، قلب انسان‌ها هم باید متحول شود و از زنگارهای دنیوی پاک شود.

خطیب جمعه زاهدان افزود: نوروز در ایران و در کشورهای دیگر از آداب و رسوم خاصی برخوردار است اما آنچه در این میان مشترک هست به جا آوردن عمل نیک و پسندیده صله رحم است.

سلیمانی گفت: با پوشیدن لباس نو به دیدن افراد فامیل و به ویژه بزرگان رفته و این اعمال خداپسندانه یکی از آداب سال نو است.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۱ از سوی مقام معظم رهبری به سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اشاره کرد و عنوان داشت: از آنجایی که تولید ملی زمینه‌ساز اقتصاد هر جامعه‌ای است بنابراین استقلال و اقتدار هر کشور در گرو حمایت از تولید ملی است و هیچ کشوری با بیکاری و تنبلی به جای نمی‌رسد.

امام جمعه زاهدان از ملت ایران خواست تا با صبر و استقامت در برابر تحریم‌های دشمنان به نحو احسن عمل کنند.

سلیمانی گفت: اسلام در طول تاریخ با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو بوده و باید بدانیم که همیشه همه چیز بر یک محور نمی‌چرخد، ملت ایران اسلام را مقصد و هدف خود قرار داده و  پرچم آن را بر دوششان یدک می‌کشند، نکند که این پرچم در سایه مسائل اقتصادی کشور از دوش ملت ایران بیفتد که اگر این عمل انجام شود ما به اسلام خیانت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: دشمنان با هدف کشاندن ایران به پای میز مذاکره و عدم حمایت ایران از جنبش‌های مردمی، تحریم‌ها را بر ما اعمال کردند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: ملت ایران باید موضع اقتدار خود را ارتقا دهند و محتاج به کشورهای دیگر نباشند و این با افزایش تولید ملی امکان‌پذیر بوده و خود به خود رفاه نسبی را به دنبال خواهد داشت.

سلیمانی بیان کرد: ملت ایران هیچگاه به دلیل شرایط بد اقتصادی چوب حراج به انقلاب نمی‌زنند زیرا که این انقلاب به برکت وجود خون شهیدان به دست آورده‌اند.

وی در ادامه ضمن تبریک احداث خط لوله صلح در اوج تحریم‌ها به ملت شهیدپرور ایران اظهار داشت: خط لوله صلح مدال افتخاری بر سینه ملت ایران است زیرا که در اوج تحریم‌ها این پروژه عظیم گازرسانی جهان کلید خورد و زمینه وابستگی کشور پاکستان به ایران فراهم و این تبادلات اقتصادی سبب ناامن شدن فضای پاکستان برای اشرار منطقه می‌شود.

خطیب جمعه زاهدان به میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار و بهورز اشاره کرد و این روز فرخنده را به همه سختکوشان عرصه خدمت به بهداشت و درمان تبریک و تهنیت گفت.

خبرگزاری فارس

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: