۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

یادداشتدیدگاه | تعداد بازید : 1,464 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

هزار کشته در سوریه مهمتر است یا ۳ کشته در بوستون؟

متن زیر بخشی از یک یادداشت دکتر پل رابرتز است که روز گذشته (۲۳ آوریل ۲۰۱۳) در پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ منتشر شد. رابرتز در این متن مرور سریعی بر جنایات بی‌حاصل آمریکا در کشورهای مختلف دارد و وضعیت و خط و مشی آن را در سوریه کنونی بررسی می‌کند.
دولت ایالت متحده آمریکا یازده سال است که در جنگ به سر می‌برد. نیروی دریایی آمریکا عراق را ویران کرد، در حالی که آن کشور را با وجود میلیون‌ها انسان کشته شده در راه حفظ حکومت سکولار صدام حسین و انسان‌های زیادی که در همان ویرانه ها باقی بودند، رها کرد. همین‌طور در افغانستان که حدود یازده سال تحت اشغال آمریکا بود، هیچ عایدی‌ای نسبت به زمانی که تحت اشغال شوروری بود ایجاد نشد. البته افغان‌ها علی‌رغم دو دهه جنگ با ابرقدرت‌ها هنوز از پا در نیامده‌اند. همانند شوروی، آمریکایی‌ها نیز در هنگام اشغال افعانستان زنان و بچه‌های زیادی و همین‌طور افراد مسن هر طایفه ای را کشتند، البته نه به اندازه سربازانی که توسط آنها کشته شدند. به جای دست‌نشانده‌های دولت شوروی، دست‌نشانده‌های دولت واشنگتن روی کار آمدند. این تنها تغییری بود که رخ داد در حالی که دست‌نشانده های آمریکا امن‌تر او قابل اعتمادتر از روسیه نیستند.

در لیبی، واشنگتن دست‌نشانده‌های فاسد ناتو و CIA اراذل را برای سرنگونی دولت مستقر استخدام کردند و ماحصل آن این شد که معمر قذافی، سعی در ترک لیبی به علت خشونت‌های گروه‌ها داشت. کشور مستقر به سادگی توسط دولت‌های غربی ویران شد درحالی که آنان ادعای تحقق حقوق بشر می‌کرده و چین و روسیه را محکوم کردند.

همچنین آمریکا در پاکستان و یمن، شهروندان را با حملات هوایی بدون سرنشین از بین برد. دو کشوری که به‌طور علنی در جنگ با آمریکا نبودند و در واقع خریداری شده بودند، یعنی به دولت های یمن و پاکستان پرداخت‌هایی شده بود تا نسبت به شهروندانشان این جنایات را مرتکب شوند که در نهایت منجر به بی ثباتی در این دو کشور گردد.

در حال حاضر آمریکا در سوریه برای تخریب یک دولت دیگر اصرار دارد. آمریکا یازده سال در یک سلسسله خشونت غیرقانونی علیه کشورهای مسلمان منجر به کشت و کشتار مشغول است. آمریکا و رسانه‌های حامی‌اش همواره تاکید دارند که این هزینه ها برای حفظ آمریکا از تروریست‌های القاعده ضروری است.

تصور کنید چطور تبلیغات آمریکا طی یازده سال با تیترهای قرادادهایی نظیر عناوین زیر باعث شگفتی انسان می‌شود:

بی بی سی: «جبهه النصره با القاعده پیمان بست»

نیویورک تایمز: «توسعه کمک به شورشیان سوریه ای منجر به سود غربیان»

جبهه النصره ترکیب اصلی نظامی شورشیان سوریه‌ای بوده و با دشمن مرگبار ما ـ القاعده‌ی اسامه بن لادن ـ متحد شده است!

 

یک لحظه صبر کنید! دولت ما (آمریکا) یازده سال به ما گفت که تریلیون‌ها دلار را صرف جنگ‌ها می‌کند تا آمریکایی‌ها را از خطر نبود امنیت اجتماعی، تغییر ارزش دلار، اعتبار خزانه مالی آمریکا و آزادی های شهروندی و غیره در برابر القاعده محافظت کند. پس چرا اکنون آمریکا باید از القاعده به منظور سرنگونی دولت غیر اسلامی و سکولار سوریه که هیچ ارتباطی به آمریکا نداشته است حمایت کند؟

در نیویورک تایمز مایکل گوردن و مارک لندلر مخالفان سوریه را به سازمان تروریستی القاعده مرتبط خواندند. در یک ملاقات که با دست نشانده‌های آمریکایی و وزیر خارجه انگلیس ـ ویلیام هاگ ـ و وزیر خارجه آمریکا ـ جان کری ـ برگزار شده بود، اظهار شد که مخالفان سوریه یا به عبارتی القاعده خواستار سلاح‌های ضد تانک و ضد موشک هستند. همچنین وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ۱۲۴ میلیون دلار برای بسته‌های کمکی دفاعی به مخالفان سوریه داده خواهد شد. تاکنون آمریکا ۱۱۷ میلیون دلار تسهیلات پزشکی و غذایی  به مخالفان سوریه فرستاده است. به گفته ارولین توجه کنید: «نیروهای تروریستی خارجی را برای تخریب دولت حمایت کنید و این قشر را «بسته کمکی دفاعی» بنامید.»

در ۱۱ آوریل یک روزنامه فرانسوی گزارش داد که جبهه النصره وابسته به القاعده نیروی اصلی مخالفان سوریه و نه انقلابیون دموکراتیک را تشکیل می‌دهد. در ضمن، شیعیان اسلامی اعلام کردند که به مبارزه علیه نیروی القاعده تحت حمایت آمریکا که دنبال رادیکال کردن سوریه هستند، می پردازند. به علاوه، گزارش های سازمان ملل بر این مبناست که نیروی نظامی تحت حمایت آمریکا در سوریه تا کنون ۷۰هزار انسان را کشته‌اند در حالیکه آمریکایی ها مشغول و درگیر بمب گذاری در ماراتن بوستون هستند که تنها ۳ کشته داد. یک بار دیگر باید عده زیادی از مردم ناگریز به مرگ کشانده بشوند و تخریب‌هایی بر یک کشور ایجاد شود تا آزادی و دموکراسی محقق گردد و این در حالی است که هیچ فرد سوریه‌ای زدوده شدن آزادی از زندگی‌اش را نمی‌خواست.

برچسب ها:ارسال نظر: