۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 474 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

همایش بزرگ وحدت، اتحاد و انسجام درایرانشهر برگزار شد

همایش علما واندیشمندان تشیع وتسنن شهرستان ایرانشهر با عنوان ‘وحدت، اتحاد و انسجام’ به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و هفته وحدت ،  با حضور اساتید حوزه و دانشگاه  با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر و اداره تبلیغات اسلامی در سالن هلال احمر این شهرستان برگزار شد .

حجت الاسلام عبداللهی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و هفته وحدت گفت : اتحاد مهمترین کلید پیروزی امت اسلامی در مقابل قدرت های استکباری است.

امام جمعه اهل سنت  ایرانشهر نیز در این همایش افزود: همنشینی علمای شیعه و سنی می تواند بسیاری از اختلافات جزیی را از بین ببرد و موجب تقویت وحدت در جامعه اسلامی شود.

مولوی عبد الصمد کریمزایی اظهار داشت: امروزه باید به برکت قرآن و سیره نبی مکرم اسلام(س) شیعه و سنی با هم متحد شوند و با درک مشترکات و تقویت آن گامی بلند در تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی بردارند.

امام جمعه اهل سنت  ایرانشهر گفت: امسال به دلیل اهمیت دهه فجر و تقارن آن با هفته وحدت و بیداری اسلامی باید اجرای برنامه های این ایام در زمینه تحکیم وحدت و تقویت مشترکات با سایر اقوام و مذاهب دینی گسترش یابد.

ایشان گفت :آنچه که قبل از پیروزی انقلاب بیش از بیش مورد هجمه قرار می گرفت دین وباورهای دینی بود و امام در مقابله با توطئه های دشمنان طرحی دادند که مورد استقبال حوزه ها قرارگرفت و آن بازگشت به ثقلین بر دو محور قرآن و اهل بیت علیهم السلام بود.

وی با اشاره به موضوع وحدت گفت : قرآن کریم مبنای حرکت وحدت گرایانه بشر را توحید خوانده است . در ادامه مراسم مولوی کریمزائی گفت : دشمن از وحدت بین مسلمانان خوف دارد واز هر وسیله ای برای اختلاف بین مسلمانان استفاده می کند،گاهی مسائل قومی ،گاهی جغرافیایی وگاهی مسائل مذهبی را مطرح می کند .

وی رهبری صحیح امام راحل ، اسلام طلبی ملت واتحاد وانسجام ملت را سه عامل مهم پیروزی انقلاب برشمرده و افزود: افراط و تفریط در دین اسلام حرام است.

در ادامه حجت الاسلام حاتمیان مدیر کل مناطق ویژه سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت : پیامبر اکرم (ص) تجسم عینی قرآن کریم است و وجود او برای بشریت اسوه است زیرا که همه امت اسلامی براین باورندکه پیامبر اکرم (ص) خاتم النبیین است .

در ادامه حجت الاسلام حسینی استاد حوزه و دانشگاه گفت :اختلافات درکشور گاهی اوقات منشأ سیاسی ، گاهی اوقات اخلاقی و گاهی منشأ فکری وفرهنگی دارد . وی در ادامه نظر سه جریان مسلمان های سکولار ، ژاپن اسلامی و تمدن اسلامی را در خصوص ۴ سوال پیش رو ۱٫ اسلام چه نوع دینی است ؟۲٫ غرب چه ماهیتی دارد ؟۳٫انقلاب اسلامی چه نوع انقلابی است ؟ ۴٫ آینده ایران را چگونه بسازیم ؟ تشریح کرد .

در پایان بامری فرماندار بر آمادگی شهرستان ایرانشهر بر هرچه با شکوهتر برگزار شدن انتخابات تأکید کرد.

  آدرس :سیستان و بلوچستان،ایرانشهر،خیابان امام خمینی ۱۳

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: