۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 613 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۸۹

همایش کشوری علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در چابهار برگزار می‌شود

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان وبلوچستان گفت: بیست ودومین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی با حضور ۴۵۰ نفر از علما و اندیشمندان شیعه و سنی کشور از ۲۵ تا ۲۸ بهمن ماه در چابهار برگزار می شود.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زاهدان افزود: این همایش در سه کمیسیون فقهی،کلامی و اجتماعی برگزار خواهد شد.


وی گفت: در کمیسیون فقهی طلاق از دیدگاه مذاهب اسلامی، علما و اندیشمندان شیعه و سنی در چهار بخش ‘حکم اشهاد در طلاق، طلاق اکراهی، حلف به طلاق، طلاق ثلاث’ بحث وتبادل نظر خواهند کرد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان گفت: در کمیسیون کلامی نیز موضوع وهابیت و مذاهب اسلامی در سه بخش ‘وهابیت و دیدگاههای ابن تیمیه، دیدگاه وهابیت نسبت به مذاهب اسلامی و دیدگاه مذاهب اسلامی نسبت به وهابیت’ به بحث و تبادل نظر علما و نخبگان گذاشته می شود.
ایشان گفتند: کمیسیون اجتماعی این همایش نیز با عنوان اندیشه های سیاسی امام خمینی(ره) در سه بخش ‘ تاثیر اندیشه های امام راحل در تحولات ایران و مقابله با استکبار ، نقش اندیشه های آن حضرت در بیداری جهان اسلام وجنبش های اسلامی و اندیشه های سیاسی حضرت امام وجهان اسلام’ برگزار خواهد شد.
امام جمعه زاهدان گفت: تاکنون ۹۱ مقاله به دبیر خانه این همایش ارسال شده که ۶۶ مقاله پذیرفته شده است.
نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری افزود: مقالات پذیرفته شده در فقهی ۱۷ مورد بوده که پنج مورد آن از اندیشمندان شیعه و ۱۲ مورد از علما و نخبگان اهل سنت است.
وی اظهار داشت: مقالات پذیرفته شده در موضوع کلامی ۳۱ مورد بوده که ۲۴ مورد آن از اندیشمندان و اساتید شیعه و هفت مورد از اهل سنت است.
آیت الله سلیمانی افزود: مقالات موضوع اجتماعی نیز ۱۸ مورد پذیرفته شده که ۱۲ مورد آن از شیعه و شش مورد از علما و اندیشمندان اهل سنت است.
وی گفت: در این همایش علما، اندیشمندان، نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه اهل تسنن و شیعه از استانهای خراسان رضوی ،خراسان جنوبی ،تهران، قم ،کردستان و سیستان وبلوچستان شرکت خواهند داشت.
امام جمعه زاهدان گفت: این همایش توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان در روزهای ۲۵ تا ۲۸ بهمن ماه جاری در دانگشاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار می شود.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: