۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 642 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۱

همایش ادب حضور در سرزمین وحی برگزار شد .

546

در همایش ” ادب حضور در سرزمین وحی ” که به ابتکار واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره برگزار شد ، سخنرانان از اهل سنت و تشییع ، پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) را بهترین سرمشق ادب و اخلاق برای بشریت دانستند.

در این همایش ابتدا بعد از قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط آخوند حاج “حبیب الله پهلوان زاده” روحانی اهل سنت از استان گلستان ، حجت الاسلام و المسلمین ” نجف نجفی روحانی ” نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره در سخنانی گفت : ادب کلید تعالی وسرمایه جاوید یک انسان است .

وی گفت هرچیزی آدابی دارد که باید رعایت شود و ما زمانی که به محضر پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) نایل می آییم ، باید آداب حضوروزیارت را رعایت کنیم وبا طهارت ونهایت ادب و خضوع و خشوع به محضر آن حضرت شرفیاب شویم .

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره گفت : پیامبر اکرم (ص) جامع صفات کمال وجمال الهی و بهترین سرمشق ادب و اخلاق برای بشریت است زائرین آن حضرت هم باید بنده صالح و متخلق به اخلاق نبوی باشند.

وی در اشاره ای غیر مستقیم به برداشت ها و تبلیغات سلفی ها از اسلام گفت که برخلاف باور آنها ، پیامبر خدا (ص) براساس نصح صریح قرآن ، ناطر وشاهد بر اعمال و کردار مومنان است .

وی سلام مصافحه را مهرآور ،تنفرزدا ومحبت آفرین برشمرد و گفت که رسول خدا (ص) همیشه در سلام گفتن پیش قدم بودند . ما که مسلمان هستیم و اسلام را قبول داریم ، باید همه ی آداب و فرهنگ آنرا مورد توجه و عمل قرار دهیم .

استاد حوزه و دانشگاه یکی از مشکلات بزرگ جهان اسلام در دوره حاضر را دوری گرفتن مسلمانها از فرهنگ اسلام دانست و گفت : اسلام دین دانش واندیشه و اخلاق است . اگر اخلاق از جامعه ای رخت بربندد ، آن جامعه دچار بحران هویت خواهد شد .

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی به عموم زائران و بخصوص جوانان توصیه کرد که در دوره تشرف به حرمین شریفین ، بیشتر قرآن تلاوت کنند و با قرآن و فرهنگ آن مانوس شوند.

وی تاکید کرد: دوره تشرف فرصت بسیار مغتنمی است تاپیامبرر ا الگوی خود قرار دهیم وخود را بسازیم .

در ادامه این همایش مولوی “عبدالکریم ملایوسفی ” روحانی اهل سنت از شهرستان تایباد استان خراسان رضوی گفت که جوانان اهل سنت ایران در پرتوی تعالیم دینی که دریافت کرده اند برای عمره گزاری اشتیاق نشان می دهند و چنین وضعیتی را نیز میان جوانان شیعه منطقه می بینیم .

وی تاکید کرد که اهل ایران فارغ از جغرافیای داخلی ایران و یا مذهب ، در وهله اول خود را مسلمان و برادر دینی یکدیگر می دانند .

وی به زائران اهل سنت توصیه کرد که از وقت تشرف به حرمین شریفین بهره کافی ببرند و قدر فرصت را بدانند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ازمدینه منوره ، در ادامه کار همایش ” ادب حضور در سرزمین وحی ” در بعثه مقام معظم رهبری درمدینه منوره آقایان آخوند حاج “محمد کریمی ” و آخوند “حبیب الله پهلوان زاده ” از روحانیون اهل سنت استان گلستان به مدیحه خوانی در مدح پیامبر گرامی اسلام (ص) پرداختند و ماموستا “سید عبدالقادر حسینی ” از استان کردستان بزرگترین آرزوهای رسول الله الاعظم (ص) را وحدت و همدلی امت اسلامی خواند .

وی همچنین با اشاره به برخی آیات و روایات به توضیح آداب حضور در بارگاه رسول اکرم(ص) پرداخت.

درحاشیه این همایش حجت الاسلام و المسلمین “موسی الرضا تیموری ” مسئول واحد اهل سنت در بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره به پایگاه اطلاع رسانی حج گفت که نشست روز یکشبنه بیستمین همایش کاروانهای اهل سنت ایرانی دردوره عمره رو به پایان بود.

میثاق نبوی ” – ” مبعث تجلی کرامت انسانی ” – ” روحانیت منادیان وحدت و بیداری اسلامی ” – جامعه مهدوی در نگاه مذاهب اسلامی” -” اخلاق نبوی ، الگوی بشری ” و ” علما و رسالت جهانی اسلام ” عناوین برخی از همایش ها ی قبلی واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره بوده است .

تصاویر

 

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: