۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 567 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی آغاز شد

897

بیست و چهارمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی با حضور نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان، استاندار و یکصد نفر از علما و اندیشمندان شیعه و سنی سراسر کشور از عصر امروز در چابهار آغاز شد.

این همایش که همه ساله از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در دهه مبارک فجر برگزار می شود، امسال با محوریت ‘مهدویت از نگاه ادیـان و مذاهب’ و رویکرد تقویت تفاهم و گفتمان وحدت بین مذاهب و فرق اسلامی از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه جاری در تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در حال برگزاری است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان در حاشیه آیین آغاز این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری همایش های علمی – تحقیقی با حضور علما و اندیشمندان شیعه و سنی سبب ایجاد تحول اساسی در جامعه و رفع اختلافات جزئی موجود می شود.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ اظهار کرد: برگزاری این قبیل همایش ها سبب تغییر بینش و شناخت باورها و اعتقادات علمای شیعه و سنی از یکدیگر می شود که خوشبختانه تاکنون همایش های علمی تحقیقی مذاهب اسلامی تاثیرات فراوانی نیز داشته است.

 امام جمعه زاهدان بیان کرد: حضور عالمان دینی، مسوولان دستگاههای اجرایی، بزرگان و ریش سفیدان طوایف و قبایل و اصحاب رسانه در این همایش موجب گستردگی و عمق بخشی نتایج گفت و گوهای اندیشمندان شیعه و سنی در سطح جامعه می شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: نتایج و مقالات همایش های علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی در پایان هر همایش منتشر و به مراکز علمی، حوزه ها و مدارس علمیه ارسال شده است.

 دبیر بیست و چهارمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش به مدت سه روز از امروز تا ۱۹ بهمن ماه جاری در چابهار ادامه دارد.

 حجت الاسلام ‘احمد براتی’ با بیان اینکه افزون بر یکصد نفر از علما و اندیشمندان شیعه و سنی استانهای مختلف کشور در این همایش حضور دارند، بیان کرد: از ۱۱۹ مقاله رسیده به دبیرخانه همایش ۴۳ مقاله به عنوان برتر انتخاب شده است که در مرحله چاپ قرار دارد.

 وی یکی از ویژگی های همایش امسال را ارسال ۳۲ مقاله از خواهران شیعه و سنی سراسر کشور عنوان کرد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: