۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهردیدگاه | تعداد بازید : 774 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱

همایش مسجد، کار و احسان ماندگار

43

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: توسعه کارهای فرهنگی با محوریت مساجد، موقوفات و بقاع متبرکه نقش موثری در ارتقای تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین  منصور هاشمی در همایش مسجد، تلاش، کار و احسان ماندگار که با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه ایرانشهر و نهاد نمایندگی مقام معظم  رهبری در امور اهل سنت  ایرانشهر با حضور علمای شیعه و سنی، معتمدان، فرهنگیان و هیات امنای مساجد شیعه وسنی  ایرانشهر برگزار شد تاکید کرد: در هر مسجدی باید رقبه ایجاد کرد تا از محل درآمد آن هزینه های این مکان های مقدس پرداخت شود.

وی اظهار داشت: امسال سه میلیارد ریال اعتبار برای مرمت و بازسازی ۶۴ مسجد به شهرستان ایرانشهر اختصاص یافته است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان افزود: مساجد به عنوان پایگاه های معنوی باید دارای فضای مناسب برای تبادل مباحث علمی و دینی با هدف انسجام بین امت اسلامی باشد.

امام جمعه ایرانشهر نیز در این همایش گفت: در دین مبین اسلام محور و کانون تمامی فعالیت ها به مسجد ختم می شود.

حجت الاسلام ‘محمدجواد عبدالهی’ افزود: ساخت مسجد و وقف اموال یکی از بهترین شیوه های انفاق است بطوریکه این امر نه تنها سبب تقرب انسان به خداوند متعال می شود، بلکه آثار و خیرات آن تا ابد باقی می ماند.

در ادامه مولوی تریز امام جمعه اهل سنت مسجد ابو حنیفه  ایرانشهر با بیان نقش محوری مسجد در صدر اسلام افزود : مساجد باید به جایگاه و شان خود در صدر اسلام برگردند چون مسجد تنها محل عبادت نبوده بلکه محل قضاوت ، مشورت رسول با اصحاب کرام ، محل رسیدگی به مشکلات سیاسی ، معیشتی ، تصمصم گیری در خصوص جنگها و صلحها و هزاران مورد دیگر در مسجد انجام می گرفت .

وی اظهار داشت : مساجد جهت پویایی و ارائه خدمات مطلوب و گذراندن امورات خود نیازمند وقف می باشد .

همچنین رحمدل بامری فرماندار ایرانشهر به بیان خدمات دولت در شهرستان پرداختند.

 

 

برچسب ها:ارسال نظر: