۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 956 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

هیچ امام جمعه ای مشروعیت ندارد مگر با ابلاغ حکم رهبری

987907

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با گرامیداشت سالروز اقامه نخستین نماز جمعه گفت: نماز جمعه گردهمایی مهم حزب اسلامی و مرکز تولید نیرو برای کنگره عظیم اسلامی در مکه مکرمه است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  افزود: پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه به فرمان امام امت (ره) و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی است.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: مساجد به عنوان حوضچه های پرورش طرفداران و عاشقان نماز جمعه محسوب می شوند.

عضو خبرگان رهبری بیان کرد: دین مبین اسلام مساجد را مراکز نیرو آفرینی برای نماز جمعه و نمازهای جمعه را مراکز تولید نیروی کنگره عظیم مکه مکرمه می داند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: نماز جمعه از جایگاه دو جنبه ای برخوردار است که یک جنبه آن مردمی و جنبه دیگرش حکومت و رهبری است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امامت جمعه هیچ امام جمعه ای مشروعیت ندارد مگر با ابلاغ مستقیم یا غیر مستقیم رهبری باشد.

آیت الله سلیمانی افزود: تریبونهای نماز جمعه امانت بزرگی در دست امامان جمعه است که باید از یک سو برای احقاق حقوق عامه مردم و از سوی دیگر در جهت دفاع از کیان نظام اسلامی تلاش کنند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: چنانچه این تریبون مسیر یک جانبه طی کند و فقط برای دفاع از کیان انقلاب و نظام باشد نه دفاع از حقوق مردم و یا تنها برای دفاع از حقوق مردم باشد نه دفاع از کیان نظام، آن نماز جمعه نیازمند اصلاح و آن امام جمعه نیازمند تذکر و بازبینی است.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: