۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 693 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۱

هیچ قدرتی توان مقابله با قرآن کریم را ندارد

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: تنها حقیقتی که در عالم مصونیت پیدا کرده و هیچ قدرتی توان مقابله با آن را ندارد، قرآن کریم است.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن و عترت سیستان و بلوچستان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی زاهدان بیان کرد: حفظ قرآن کریم با خداوند است و نشر، انتقال، تبلیغ و ترویج قرآن باید بوسیله انسان انجام شود.

عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: قرآن کریم انسان را به سعادت دنیوی و اخروی می رساند و هر چه برای تبلیغ و ترویج آن تلاش کنیم باز هم اندک است.

 نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: صوت زیبا برای قرائت قرآن کریم و خط و رسم زیبا برای نگارش آیات نورانی کلام الله مجید نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ قرآنی دارند و کسانی که از صوت و خط زیبا برخوردارند باید در این زمینه گامهای موثری بردارند.

امام جمعه زاهدان برپایی نمایشگاههای قرآنی را یکی از راهکارهای مفید و موثر در ترویج فرهنگ قرآنی و جذب بیشتر مردم بویژه جوانان به فعالیتهای حوزه معارف دانست.

آیت الله سلیمانی با تشریح گوشه ای از فعالیتهای علمی دانشمندان مسلمان بیان کرد: افتخارات جامعه اسلامی در لوای قرآن باید پررنگ تر تبلیغ و ترویج شود بطوریکه دانشمندان مسلمان با بهره گیری از قرآن کریم و آموزه های دینی بزرگترین و مهمترین اختراعات دنیا را انجام داده اند اما آنگونه که باید، تبلیغ و ترویج نشده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از ‘عباس بن فرناس اندلسی’ به عنوان یکی از دانشمندان اروپایی و در عین حال مسلمان یاد کرد که در پرتو لوای قرآن ۲۴۰ اختراع انجام داد و اولین انسانی بود که با تفسیر اندیشه های قرآنی و پیش از اختراع هواپیمای پیشرفته موفق به پرواز شد اما کمتر شناخته شده است.

آیت الله سلیمانی بر توسعه موسسات و مراکز قرآنی کشور بویژه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: