۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 516 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۱

وارثان زمین بندگان صالح خداوند

2423

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان وبلوچستان گفت: در قرآن کریم و کتب الهی پیشین آمده است که یک روز با ظهور مهدی موعود (عج) زمین به شکل طبیعی و واقعی میراث بندگان صالح خداوندی خواهد بود.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’  در همایش ملی مهدویت که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، افزود: در قرآن کریم به صراحت خداوند میراث حاکمیت زمین را به بندگان صالح خود بشارت داده است.

وی بیان کرد: مهدویت همتراز نبوت و قیامت و هم سنگ آنهاست و ریشه در مبانی اعتقادی دین اسلام دارد به گونه ای که تمام بزرگان دین از نبی مکرم اسلام (ص) تا فرزندان برومند ایشان بر این موضوع تاکید ویژه داشته اند.

وی اظهار داشت: موضوع مهدویت و ظهور حضرت موعود (عج) و سیطره ایشان بر جهان تنها در کتاب قرآن مطرح نشده بلکه حقیقت ظهور امام زمان در کتب پیشین الهی بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اگر اعتقاد به مهدویت وجود نداشته باشد، بخش عمده ای از آیات قرآن کریم بی معناست.

وی ادامه داد: در قرآن کریم آمده است؛ زمانی که اختلافات فکری، عقیدتی، سیاسی و اقتصادی همه ملل جهان را فراگیرد و ناامنی شیرازه افکار مردم را به هم ریزد، آن وقت حضرت مهدی موعود (عج) ظهور خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ظهور امام زمان (عج) برکاتی برای مردم دنیا به دنبال خواهد داشت، افزود: اجرای قسط و عدالت، برقراری امنیت، توانمندی در عرصه اقتصاد و زندگی بشریت از جمله برکات ظهور مهدی موعود است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: زمانی مهدی موعود (عج) ظهور خواهد کرد که بستر برای ایجاد دو انقلاب ‘احیای عباد’ و ‘عمران بلاد’ فراهم باشد و تا زمانی که آن حضرت ظهور نکند حاکمیت صالحان شکل نخواهد گرفت.

 

همچنین آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در آیین تجلیل از استادان و طلاب نمونه حوزه های علمیه امام جعفر صادق (ع) که به مناسبت هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه برگزار شد، افزود:

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان وبلوچستان گفت: ساده زیستی، منش، گویش، اخلاق و رفتار طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه باید الگوی دیگران باشد تا از این طریق فرهنگ اسلامی را در جامعه ترویج دهند.

طلبه باید از همان ابتدای تحصیل در حوزه علمیه با نوع پوشش، رفتار و گویش خاص که بر گرفته از زندگی علما و بزرگان دینی است، در جامعه حضور یابد و مروج فرهنگ اهل بیت (ع) در بین آحاد مردم باشند.

وی بیان کرد: طلاب حوزه های علمیه باید بینش سیاسی و نگرش اجتماعی خود را نسبت به مسایل جامعه گسترش دهند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای دینی و اجتماعی جوانان امروز باشند و برای ترویج فرهنگ ایرانی- اسلامی در جامعه اقدامات موثری انجام دهند.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: استاد حوزه و دانشگاه یا آموزگار مدرسه وظیفه سنگین تعلیم و تربیت قشر جوان و فرهنگ سازی در جامعه را برعهده دارد و باید میزان آگاهی خود را نسبت به علوم و فنون نوین و دغدغه های جوانان و جامعه امروز افزایش دهد.

در این آیین ۱۰ نفر از استادان و طلاب برجسته حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) تجلیل شدند.

برچسب ها:ارسال نظر: