۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 755 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۱

وحدت رمز موفقیت مسلمانان

rbani

 

امام جمعه مسجد ‘جگرد’ ایرانشهر با تبریک عید مبعث به فلسفه بعثت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) پرداخت و گفت: کلید موفقیت اسلام اجرای احکام الهی و سنت های رسول خدا(ص) است.

مولوی ‘سراج الدین ربانی’ از وحدت بین مسلمانان به عنوان رمز موفقیت آنان در مقابل دشمنان اسلام یاد کرد و افزود: با بعثت رسول خدا (ص (بی عدالتی، ظلم، جور و ستم از بین رفت و عدل و عدالت بر جامعه حاکم شد.

وی یکی از مهمترین وظایف مسلمانان را امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و گفت: دشمنان اسلام تلاش می کنند با ترفندهای مختلف جوانان و نوجوانان ما را از مسائل دینی و اعتقادیشان دور کنند که علما در خنثی کردن این ترفندها نقش بسیار مهمی دارند.

امام جمعه مسجد جگرد ایرانشهر شرارت، گروگانگیری، سرقت اموال دیگران و هتک حرمت به دیگران را حرام دانست و گفت: پولی که از این راهها بدست آید حرام است و کسانی که از این قبیل راهها کسب مال می کنند باید فردای قیامت پاسخگو باشند.

وی افزود: متاسفانه بعضی ها بخاطر مال دنیا دست به قتل می زنند که این در هیچ دین و مذهبی پذیرفته نیست و در آخرت گرفتار آتش جهنم خواهند شد.

مولوی سراج الدین همچنین به جایگاه مدارس دینی و نقش علما در ترویج فرهنگ اسلامی پرداخت و گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی امروزه مدارس دینی زیادی در مناطق مختلف کشور بویژه سیستان و بلوچستان دایر شده که این یک افتخار است و باید شکر گذار آن باشیم.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: