۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 423 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۱

وحدت شیعه و سنی در استان دشمن را به ستوه آورده است

65468

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اتحاد و همبستگی مردم شیعه و سنی این استان همواره سبب خشم و وحشت دشمنان و الگوی اخوت و برادری مسلمانان شده است.

‘حاتم ناروئی’  با تبریک میلاد مسعود پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان با پیروی از فرمایشات نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) متحد و یکپارچه به ریسمان الهی چنگ زده اند و دست در دست یکدیگر ضمن مقابله مقتدرانه با دشمنان، در راستای عمران و آبادانی این خطه از میهن اسلامی تلاش می کنند.

وی ادامه داد: دین مبین اسلام و پیامبر رحمت و رافت حضرت ختمی مرتبت (ص) کوبنده ظلم و ستم، شکننده بت و بت پرستی، زداینده کینه ها، کدورت ها، خودخواهی ها، تعصب ها و فرقه گرایی ها و تفرقه افکنی ها است و ملت ایران بویژه مردم سیستان و بلوچستان به عنوان پیروان راستین چنین دین و پیامبری هیچگاه در مقابل دشمنان کوتاه نیامده و تاکنون دسیسه ها و ترفندهای آنها را خنثی کرده اند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در هنگامه ای که استکبار جهانی با هجمه های فرهنگی در حال گسترش اسلام آمریکایی در ایران و سایر بلاد اسلامی بودند، امام امت (ره) پرچم اتحاد مسلمانان را بر افراشت و ملت ایران را به مشتی واحد تبدیل کرد و کاخ ستمگران را برچید و با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام ناب محمدی (ص) را در کشور احیا کرد.

وی بیان کرد: دشمنان اسلام که در صدد یافتن راههایی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان بودند اختلاف نظر علمای شیعه و سنی در خصوص سالروز میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام (ص) را بهترین راه برای ایجاد اختلاف تشخیص دادند و می خواستند با سوء استفاده از این اختلاف نظر مسلمانان را به جان هم اندازند.

ناروئی تصریح کرد: امام امت (ره) که همواره با بینش قوی و درایت بلند دسیسه های دشمنان را به خوبی شناسایی می کردند، در این زمینه نیز با ابتکار زیبایی فاصله دو باور برای میلاد مسعود پیامبر گرامی اسلام از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را هفته وحدت نامیدند تا مسلمانان بجای تفرقه در این هفته به میمنت ولادت آخرین فرستاده خدا به جشن و شادی بپردازند و از این فرصت برای تحکیم وحدت نهایت استفاده را ببرند.

وی افزود: این ابتکار نه تنها در ایران بلکه درسراسر جهان اسلام سرمنشا اتحاد و یکپارچگی مسلمانان شد و بیداری اسلامی در منطقه نیز نتیجه همین دور اندیشی ها و رهبریهای مدبرانه امام امت (ره) و رهبر معظم انقلاب است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان بر خلاف تبلیغات سوء دشمنان و بدخواهان اسلام و نظام اسلامی، مردمی مهربان، خونگرم، مهمان نواز و عاشق اسلام و حامی و پشتیبان رهبری و نظام اسلامی دارد که تاکنون بارها آن را به اثبات رسانده اند.

وی نقش علما، بزرگان و ریش سفیدان طوایف شیعه و سنی در ایجاد وحدت و انسجام مردم را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: وحدت و هماهنگی موجود میان علمای شیعه و سنی و مسوولان دستگاههای مختلف اجرایی، امنیتی و قضایی سیستان و بلوچستان سبب تحکیم وحدت میان آحاد مردم است.

ناروئی، هفته وحدت را ایام میثاق دوباره با خون شهدا و پیمان مجدد با راه اسلام و خط امام (ره) دانست و بیان کرد: در هفته وحدت میثاق ها تعمیق و تحکیم می یابد و تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی تنها یک هدف آن هم چنگ زدن به ریسمان الهی را دنبال می کنند.

وی افزود: حضور گرم و صمیمی اقشار مختلف شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در آیین های ویژه میلاد مسعود نبی مکرم اسلام (ص) در مساجد نشان از اتحاد مستحکم و ناگسستنی آنان دارد.

 آیین های ویژه هفته وحدت از ۱۲ ربیع الاول در سراسر سیستان و بلوچستان آغاز شده و تا ۱۷ ربیع الاول در مساجد شیعه و سنی ادامه دارد.

برچسب ها:ارسال نظر: