۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 698 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۳۹۱

وحدت مسلمانان رمز بقای جهان اسلام است

عارف هوتی امام جمعه سورو زرآباد

مولوی عارف هوتی، امام جمعه اهل سنت روستای سو رو زرآباد کنارک گفت: وحدت مسلمانان رمز بقای جهان اسلام است و سبب سربلندی آن‌ در دنیا می‌شود.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی وحدت بین مسلمانان و مذاهب اسلامی بیش از پیش احساس می‌شود و دشمن با وجود اینکه می‌داند مردم شیعه و سنی پیوند ناگسستنی با هم دارند، با شعار «تفرقه بنداز و حکومت کن» تلاش می‌کند تا بین فرقه‌ها و مذاهب اسلامی در ایران شکاف ایجاد شود.

این روحانی اهل سنت ادامه داد: تاکنون توطئه‌های دشمنان راه به جایی نبرده و خوشبختانه با بصیرت و آگاهی مردم منطقه تمامی توطئه‌های آنها خنثی شده است.

مولوی عارف هوتی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) بیان کرد: در ماه محرم اتفاقات ناگوار بسیاری افتاد که یکی از آنها شهادت سیدالشهدا(ع) و یاران و فرزندانشان در صحرای کربلا بود و یکی از اهداف قیام امام حسین(ع)، امر به معروف و نهی از منکر بود که امیدواریم این فریضه در جامعه امروز به نحو احسن اجرا شود.

وی در ادامه به کشتار مردم غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی اشاره کرد و گفت: امروز تنها با صدور بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین نباید بسنده کرد و کشورهای مدعی حقوق بشر فریاد همراهی سر دهند.

امام جمعه اهل سنت روستای سو رو زرآباد کنارک بیان کرد: موضوع فلسطین از مسائل مهم جهان اسلام در شرایط کنونی است؛ بیت‌المقدس قبله نخست مسلمانان است که توسط سخت‌ترین دشمن اسلام اشغال شده است.

مولوی هوتی خاطرنشان کرد: یهودیان از ابتدای جهان اسلام با مسلمانان دشمنی داشتند و قطعا صهیونیست‌ها در طراحی همه توطئه‌هایی که علیه جهان اسلام صورت می‌گیرد، دخالت دارند لذا مسلمانان وظیفه دارند دشمنان را بیش از پیش شناخته و در مقابلشان ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید موقعیت حساس و مقدس سرزمین فسلطین را درک کرده و مردم مظلوم آن سرزمین را حمایت کنند.

مولوی عارف هوتی ادامه داد: مسلمانان به هیچ عنوان در مقابل اشغال فلسطین سکوت نخواهند کرد و تحت رهبری واحد در مقابل این جنایتکاران ایستادگی می‌کنند.

وی در زمینه سکوت کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند بیان کرد: اگر این کشورها و سازمان‌ها واقعا ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند، باید این دوگانگی‌ها را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه امروز توسط یک دولت جعلی بحث دفاع از حقوق بشر له می‌شود، افزود: کشورهای حامی حقوق بشر نباید در این شرایط سکوت کنند و فریاد آنها تنها از طریق صدور بیانیه کافی نیست.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: